Ajër i ndotur në tërë Kosovën, Mitrovica më së keqi - Bota Sot
Ajër i ndotur në tërë Kosovën, Mitrovica më së keqi

Kosova

Ajër i ndotur në tërë Kosovën, Mitrovica më së keqi

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 06:48
Foto ilustrim

Gjatë tërë ditës së sotme, shumë qytete të Kosovës kanë pasur dhe vazhdojnë të kenë ajrin e ndotur.

Nga matjet e prezantuara nga Ambasada amerikane, del se rekordin e sotëm të ndotjes së ajrit në Kosovë e mban Mitrovica, me shkallën 162, që është ajër i pashëndetshëm, kurse Prishtina e Prizreni janë vetëm pak më mirë, me nga 160.

Nga matjet e prezantuara, Drenasi e ka ajrin më të mirë, që shkallën e ndotjes e ka 104.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat