Deçan, një person gjuan më armë pranë shtëpisë së tjetrit - Bota Sot
Deçan, një person gjuan më armë pranë shtëpisë së tjetrit

Kronikë e zezë

Deçan, një person gjuan më armë pranë shtëpisë së tjetrit

Më: 20 janar 2019 Në ora: 18:17
Foto ilustrim

Në Strellc të Ulët të Deçanit një person ka raportuar në Polici se njeriu më të cili ka pasur mosmarrëveshje në vazhdimësi e ka shqetësuar

“Fillimisht  është gjuajtur dritarja e shtëpisë së tij me një mjetë të fortë e më pas ka shtënë në ajër nga një distancë me armë zjarri. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar katër(4) gëzhoja”, raporton Policia.

Njësitet policore të ndihmuara edhe nga NJRSH-ja, i janë vënë në ndjekje duke tentuar ta lokalizojnë dhe arrestojnë të dyshuarin i cili është në arrati.

Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...