Prokuroria konfirmon: E dinimi që kamioni me 1.3 tonë kokainë kaloi nga Shkodra - Bota Sot
Prokuroria konfirmon: E dinimi që kamioni me 1.3 tonë kokainë kaloi nga Shkodra

Kronikë e zezë

Prokuroria konfirmon: E dinimi që kamioni me 1.3 tonë kokainë kaloi nga Shkodra

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 20:53
Ilustrim

Pas kapjes së 1.3 ton kokainë në Maqedoni, Prokuroria shqiptare konfirmoi se ka qenë në dijeni të kalimit të kamionit në territorin shqiptar.

Burime të prokurorisë për ‘Ora Neës’: SPAK ka qenë në dijeni dhe pjesë e hetimit

Prokuroria: Ngarkesa kaloi tranzit në Shqiperi, nuk ka lidhje me vendin tonë

Prokuroria: Kalimi i kontrolluar i ngarkesës me kokainë, pjesë e hetimit për të zbardhur rrjetin e trafikut

Burimet thonë se prokuroria shqiptare ka bashkëpunuar me autoritetet e huaja për hetimin e kokainës

Sipas grupit te hetimit, kamioni me kokainë ka hyrë në Shkodër nga Mali i Zi dhe ka dalë në Pogradec drejt Maqedonisë së Veriut

Sipas prokurorisë, destinacioni i drogës ka qenë në Maqedoni, nuk ka shqiptarë të implikuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat