Grupit kriminal të trafikut të drogës, ju sekuestruan 4 mln euro pasuri në Shqipëri - Bota Sot
Grupit kriminal të trafikut të drogës, ju sekuestruan 4 mln euro pasuri në Shqipëri

Kronikë e zezë

Grupit kriminal të trafikut të drogës, ju sekuestruan 4 mln euro pasuri në Shqipëri

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 12:47
Foto Ilustrim

4 milionë euro pasuri që ju sekuestruan grupit kriminal të trafikimit ndërkombëtar të drogës që vepronte mes Italisë dhe Shqipërisë janë të gjitha në vendin tonë.

Bëhet fjalë për 15 apartamente, 1 truall toke, 7 autovetura dhe skafi i sekuestruar në Vlorë.

Nga 37 personat e arrestuar nga ky operacion, 10 janë arrestuar në Tiranë dhe Vlorë.

Hetimet për operacionin policor të koduar “Kulmi” kishin nisur në mars 2017 deri me janar 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat