Arrestohen dy persona për tentim vrasje - Bota Sot
Arrestohen dy persona për tentim vrasje

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Arrestohen dy persona për tentim vrasje

Më: 15 maj 2018 Në ora: 10:00
Ilustrim

Policia e Kosova ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona në Lagjen Arbëria për tentim vrasje.

Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull K/Shqiptar. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK dhe i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar dy pistoleta dhe disa gëzhoja. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve, është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë 308 gramë.

Gjatë intervenimit në rast, lëndime trupore kanë pësuar edhe dy zyrtarë policorë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test