Njëri me droge e tjetri tapë, prangosen nga policia në Vlorë. Emrat - Bota Sot
Njëri me droge e tjetri tapë, prangosen nga policia në Vlorë. Emrat

Kronikë e zezë

Njëri me droge e tjetri tapë, prangosen nga policia në Vlorë. Emrat

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 09:01
Policia e Vlorës

Gjatë aksioneve të policisë së Vlorës janë ndaluar dy përsona. Njëri kishte një sasi hashashi me vehte ndërsa tjetri po qarkullonte me automjetin e tij pasi kishte pirë.

Ja njoftimi i plotë i policisë së Vlorës:

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve ka arrestuar në flagrancë shtetasin,

Shpëtim Malaj, 25 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme, në aksin rrugorë Vlorë-

Novoselë, ky shtetas ka qenë duke udhëtuar si pasagjer në automjetin tip, Ford , dhe

pas kontrollit fizik të tij, iu gjet e fshehur në trup në sasi lënde narkotike e dyshuar si

Cannabis Sattiva.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve"

neni 283/1 i Kodit Penal.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin, Kiço Zaka, 36 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i tij u bë në aksin rrugorë të lagjes  “Lef Sallata” Vlorë pasi ky shtetas u kap duke drejtuar automjetin tip, Audi, në gjendje të dehur.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt, neni 291 i Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...