Vërshime në Kumanovë nga reshjet e shiut

Kumanova

Vërshime në Kumanovë nga reshjet e shiut

Më: 5 janar 2021 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Shtabi Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim në Kumanovë ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është shqyrtuar gjendja në komunë pas reshjeve të fundit të shiut.

Me këtë rast, SHKMSH ka marë qëndrim për evitimin e dëmeve që kanë shkaktuar lumenjt Kriva Reka dhe Pçinja.


“Duke pasur parasysh daljen nga shtrati të lumenjve Kriva Rekë në pjesën e Jaçinces dhe Dovezences dhe lumit Pçinja në pjesën te fshati Pçinjë, SHKMSH doli me konkluzë në formë të rekomandimit deri te SHA “Ujësjellësi Fusha e Kumanovës Likovës” menjëherë ekipet e tyre të dalin në teren me mjetet e disponueshme dhe të veprojnë në drejtim të tejkalimit të situatës në interes të qytetarëve”, thuhet në konkluzën e SHKMSH në Kumanovë.


Njëkohësisht shtabi komunal përsërit rekomandimin që qytetarët tu përmbahen masave të caktuara për mbrojtje nga Covid 19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat