Kumanovë, 118 gjoba për vozitje të shpejtë

Kumanova

Kumanovë, 118 gjoba për vozitje të shpejtë

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 20:58
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se sot (4 qershor) në periudhën prej orës 14:00 deri në orën 20:00 në rajonin e SPB Kumanovë, është kryer kontroll i intensifikuar i veprimit për të sanksionuar shoferët të cilët drejtojnë automjetet me shpejtësi më të madhe se ajo e lejuara.

Nga MPB informojnë se për gjashtë orë janë gjobitur 118 shofer, të cilët kanë tejkaluar shpejtësinë e lëvizjes.

“Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim.

Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në trafik dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat