Kandidati i LSDM-së e pranon humbjen në zgjedhje

Kumanova

Kandidati i LSDM-së e pranon humbjen në zgjedhje

Më: 31 tetor 2021 Në ora: 21:12
Oliver Ilievski

Kandidati i LSDM-së për Komunën e Kumanovës, Oliver Ilievski, e ka pranuar humbjen në këtë komunë.

Ai tha se kundërkandidati i tij i pavarur, Maksim Dimitrievski, i ka fituar zgjedhjet lokale në Kumanovë.

Sipas të dhënave nga KSHZ, me 50.90 përqind të votave të numëruara në Kumanovë:

Oliver Ilievski i LSDM-së ka marrë 9.278.

Maksim Dimitrievski ka marrë 10.880.

Ndërsa siç tha Maksim Dimitrievski më herët, fitorja e tij është me mbi 5.000 vota dallim.

Ndryshe, mandatin e parë për Komunën e Kumanovës Maksim Dimitrievski e mori si kandidat i LSDM-së, por për shkak të përçarjeve ai u largua nga LSDM dhe garoi si kandidat i pavarur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat