Ndërroi jetë ushtari shqiptar nga Kumanova

Kumanova

Ndërroi jetë ushtari shqiptar nga Kumanova

Më: 30 janar 2022 Në ora: 13:41
Sabit Ajeti

Sabit Ajeti, ushtar profesionist në armatën e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka ndërruar jetë dje në shtëpinë e tij në fshatin Vojinovic.

“Vdekja e tij ka ardhur nga infarkti.

Ndihma e shpejtë erdhi menjeherë, por nuk mundi të bëj asgje, pasi kaq e kishte pasur jetën”, deklaroi i mërzitur kusheriri i tij, Jahi Ajeti.

Sabit Ajeti ka lindur me 6 shkurt të vitit 1986. Për 15 vite ka shërbyer si ushtar profesionist në kazermën “Ilinden” në Shkup. Sabiti nuk ka qenë i martuar, ndërsa të dy prindërit i ka të gjallë.

Sabiti ka qenë një djal i urtë, i qetë dhe i dashur për të gjithë. I tillë shkoi në edhe në botën tjetër.

Varrimi i Sabit Ajetit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Vojinovic pas namazit të Ikindisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat