Zbulohen emigrantë nga Pakistani në rrugën për në Kumanovë

Kumanova

Zbulohen emigrantë nga Pakistani në rrugën për në Kumanovë

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 19:24
Ilustrim

Siç njoftojnë nga policia, dje rreth orës 20:15 nga policia është dhënë shenjë ndalimi në rrugën nga Milladinovci për në Kumanovë, ndërsa automjeti nuk është ndalur.

Sipas policisë, automjeti “A8” ka pasur tabela të Shkupit dhe ishte drejtuar për në Kumanovë.

“Më pas shoferi la automjetin tek ura në hyrje të fshatit Romanovce dhe u arratis. Gjatë kontrollit u gjetën 10 emigrantë ilegalë nga Paksitani”, thonë nga policia.

Ata shtojnë se po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e rastit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat