Vajza e Ukshin Hotit i reagon ashpër Kadri Veselit, kjo është arsyeja - Bota Sot
Vajza e Ukshin Hotit i reagon ashpër Kadri Veselit, kjo është arsyeja

Lajme

Vajza e Ukshin Hotit i reagon ashpër Kadri Veselit, kjo është arsyeja

Nga: N.Sh Më: 3 tetor 2019 Në ora: 19:20
Erleta Hoti dhe Kadri Veseli

Ish gazetarja dhe e bija e patriotit Ukshin Hoti, Erleta ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit i cili ka kërkuar nga gratë që të lindin 3-4 fëmijë dhe do të marrin 1000-1500 euro.

E këtë deklaratë të Veselit ajo e quan idiote, ndërsa kërkon edhe reagimin e OJQ-ve të femrave.

Madje, Hoti deklaratën e Kadri Veselit e krahason me propagandat e Serbisë të viteve të 80-ta.

“Pse nuk reagojnë OJQ-të e femrave ndaj deklaratave idoteske të Kadri Veselit: Lindi nga 3-4 fëmijë dhe merri 1000- 1500 euro?! “, shkruan ajo.

“O Kadri mbetsh me barë! I lindsh katër fëmijë dhe lus të përkujdesh për mirëqenien, shëndetin, pampersat, vizitat te pediatri dhe arsimimin e tyre. 1500 euro i ke, plus 1 cent gratis veç mos me të ndi mo tu folë kot. Fjalët e tua ta çojnë mallin e propagandave të Serbisë të 80-tave: “Shqiptarët janë si majmunë. Pos që dijnë me prodhu fëmijë nuk vlejnë për kurgjo tjetër””, përfundon ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...