“Fjalori banal i Akademikëve më banal se ai Enciklopedik i Kosovës” - Bota Sot
“Fjalori banal i Akademikëve më banal se ai Enciklopedik i Kosovës”

Lajme

“Fjalori banal i Akademikëve më banal se ai Enciklopedik i Kosovës”

Nga: N. Sh Më: 23 tetor 2018 Në ora: 16:03
Fjalori Enciklopedik i Kosovës

Agron Demi nga Instituti GAP, e ka komentuar reagimin e akademikëve dhe 24 redaktorëve të Enciklopedisë.

Në këtë Enciklopedi, thuhet se "...burrave pleq nuk u ka hije të sillën si kalamaj të portaleve dhe çipçinj të OJQ-ve."

E sipas Demit, më voluminoz se Fjalori Enciklopedik i Kosovës janë vetëm fjalori banal i Akademikëve të Kosovës.

Lexojeni statusin e Agron Demit:

"...burrave pleq nuk u ka hije të sillën si kalamaj të portaleve dhe çipçinj të OJQ-ve."

Kështu po përfundon reagimi i tetë akademikëve dhe 24 redaktorëve të Enciklopedisë.

Ma voluminoz se Fjalori Enciklopedik i Kosovës mundet me qenë vetëm Fjalori Banal i Akademikëve të Kosovës.

Encyclopedia Britannica ka ndërpre publikimin në print më 2012, Kosova e fillon publikimin në print më 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat