Zogiani: Ja historia e Thaçit me Francën... - Bota Sot
Zogiani: Ja historia e Thaçit me Francën...

Lajme

Zogiani: Ja historia e Thaçit me Francën...

Nga: N.Sh Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 08:49
Hashim Thaçi dhe Emmanuel Macron

Avni Zogiani nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka komentuar vizitën e presidentit Hashim Thaçi në Paris.

Zogiani thotë se disa opinionistë të pushteti janë entuziazmua pse Thaçi është ulë në radhën e dytë të liderëve në Parisë.

Megjithatë, Zogiani përmend edhe historinë e Thaçit me Francën, që sipas tij populli i Mitrovicës e din qysh nga viti 1999.

Lexojeni shkrimin e Zogiani:

Qenkan entuziazmue opinionistat e pushtetit pse Thaçi qenka ule ne radhen e dyte a te trete te lidereve ne Paris... po bre! Historia e tij me Francen eshte goxha e vjeter... kte e ka pa populli i Mitrovices qysh me 1999, ne nje proteste, ku ai bashke me nje pjestar te sherbimit informativ francez, sot nje figure e rendesishme ne politiken e ketij shtetit, u tha protestueseve:

Shkoni ju ne shpi, na e rregullojme Mitrovicen me nderkombetaret...

20 vjet ma vone ai flet per ndarjen e kesaj pjese te Kosoves!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat