10 zakonet që e kthejnë këdo në një person fatkeq - Bota Sot
10 zakonet që e kthejnë këdo në një person fatkeq

Life style

10 zakonet që e kthejnë këdo në një person fatkeq

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

Duket se pasuria favorizon gjithmonë disa njerëz, ndërsa i lë të tjerët në errësirë. A mendoni se ka të bëjë me fatin? Shkencëtarët nuk pajtohen me këtë: psikologët dhe matematicienët janë në gjendje të identifikojnë një model të qartë midis sjelljes njerëzore dhe suksesit që ata mund të arrijnë.

Ja gjërat që një person me fatkeq i bën gjithmonë.

Ata rrallë dështojnë.

Ata përpiqen të jenë gjithmonë një person i mirë.

Ata besojnë në padrejtësi universale, por vetëm për veten e tyre.

Ata kalojnë mëngjesin dhe konsumojnë pijet e gabuara.

Ata nënvlerësojnë vlerën e emocioneve.

Ata duan të zhvillohen vetëm në një drejtim.

Ata e prezantojnë veten me emrin e tyre të plotë.

Ata nuk i kushtojnë vëmendje përparësive të formës së trupit të tyre.

Ata pajtohen për gjëra që janë jashtë interesave të tyre.

Ata rrallë puthen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat