Përdorni metodën e qeses së çajit për të mbajtur minjtë dhe merimangat jashtë shtëpisë tuaj

Life style

Përdorni metodën e qeses së çajit për të mbajtur minjtë dhe merimangat jashtë shtëpisë tuaj

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 11:04
Foto Ilustrim

Sapo të vijë vjeshta, sjell të gjithë brejtësit bezdisës së bashku me të. Kjo ndodh, sepse të gjitha këto krijesa të vogla po kërkojnë ndonjë vend më të ngrohtë për t’u fshehur para se të bëhet shumë ftohtë.

Prandaj, shtëpitë e njerëzve duken si një vend i përsosur për të pushuar. Për fat të mirë, ka një gjë që mund të bësh, për ta mbajtur veten të sigurt nga pushtimi nga merimangat dhe minjtë. Qeset e çajit kanë provuar të jenë të dobishme kur bëhet fjalë për t’i mbajtur larg.

Ekzistojnë mijëra ilaç kimik, shfarosës dhe mjete të tjera përfundimi, por besoni, qeset e çajit do të bëjnë që të gjitha të zhduken.

Image

Si të shpëtoni?

Ekziston një zgjidhje e thjeshtë që me siguri do të bëjë që këto krijesa të vogla të zhduken. Është testuar dhe provuar se funksionon shumë mirë.

Më poshtë mund të gjeni një listë me pesë hapa që duhet të ndiqni në mënyrë që të përfundoni procedurën dhe të siguroheni që merimangat dhe minjtë të mos shfaqen më kurrë në shtëpinë tuaj!

Qese çaji mente. Vloni pak ujë dhe krijoni një filxhan me këtë lloj çaji.

Pasi të vini re se qesja po zhytet si duhet në çaj, hiqeni atë dhe vendoseni në një vend të shtëpisë tuaj që prisni të ketë brejtës. Bëni aq qese çaji mente sa keni vende të banueshme.

Mos harroni të vendosni një qese çaji në ndonjë vrimë të fshehur në shtëpinë tuaj. Çdo vend nga ku mund të hyjë lehtë një mi ose merimangë, duhet të mbulohet me një qese çaji mente.

Në lidhje me numrin e zonave në shtëpinë tuaj që duhet të mbuloni, do të ishte më mirë të bëni më shumë se një filxhan çaj.

Pasi të keni mbaruar përgatitjen, lini qeset në vendet e tyre për disa ditë, dhe mund të jeni i sigurt se të gjithë dëmtuesit së shpejti do të zhduken. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat