Horoskopi javor për periudhën nga 30 nëntor – 07 dhjetor

Life style

Horoskopi javor për periudhën nga 30 nëntor – 07 dhjetor

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 07:04
Ilustrim

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime?

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.-3.-20.04.)

Puna: Këtë javë ju jeni jashtëzakonisht krijues dhe sillni ide të reja në vendin tuaj të punës. Edhe pse shpesh keqkuptoheni, mos hezitoni të ndani idetë tuaja me kolegët dhe t’i realizoni ato nëpërmjet një projekti më të madh.

Shëndeti: Dhimbje në shpinë dhe dobësi e shpeshtë. Konsumoni ushqime plot vitamina për të ruajtur shëndetin tuaj.

Dashuria: Do të jeni shumë të kënaqur me ndryshimet e kësaj jave, por është e mundur të krijoni një marrëdhënie romantike me një person që nuk është aspak tipi juaj dhe ka pak gjëra të përbashkëta me ju. Edhe pse shpesh janë shumë të rezervuar, Deshtë e dashuruar këtë javë nuk do ta kenë problem t’ia shprehin emocionet partnerit të tyre.

DEMI (21.04.-21.05.)

Puna: Ekziston një numër mundësish dhe ofertash të reja biznesi para jush, por ju thjesht nuk e dini se cilën ta zgjidhni. Pavendosmëria juaj mund t’ju kushtojë me karrierë, prandaj përpiquni që të merrni vendime në kohë të cilat do të jenë në favorin tuaj.

Shëndeti: Jeni shumë të rraskapitur edhe fizikisht edhe mendërisht, ndani kohë vetëm për veten tuaj dhe lejoni shërimin e shpirtit dhe trupit tuaj.

Dashuria: Rastësisht, do të gjendeni në një situatë ku do të duhet të pajtoni dy palë në konflikt dhe, në të gjithë këtë proces, është e mundur të dashuroheni me dikë që nuk është tipi juaji. Demat e zënë janë nervozë gjatë kësaj jave dhe thjesht duan të kalojnë sa më shumë kohë të vetmuar, gjë që shpesh nuk dinë ta shprehin në mënyrën që nuk do të lëndojë partnerin e tyre.

BINJAKËT (22.05.-21.06.)

Puna: Këtë javë merrni të gjitha vendimet tuaja që kanë të bëjnë me financat. Nëse po planifikoni të investoni në një biznes të ri ose të filloni projektin tuaj, ditët më të mira për ta bërë këtë janë e marta dhe e premtja.

Shëndeti: Lëreni zyrën tuaj për një kohë dhe zhvendoseni vendin tuaj të punës në ndonjë kafene apo park aty pranë, për shkak të shëndetit tuaj fizik dhe mendor.

Dashuria: Venera do të ngrohë zemrën tuaj dhe do të zgjojë pasione për të cilat keni menduar që ishin harruar prej kohësh. Është e mundur të ringjallni disa nga lidhjet e vjetra të cilat kanë përfunduar shumë kohë më parë. Binjakët e zënë mund të shqyrtojnë të bëjnë biznes me partnerin e tyre, gjë që mund të jetë ju sjellë shumë suksese.

GAFORRJA (22.06.-22.07.)

Puna: Keni qenë shumë të zellshëm dhe të vlerësuar në disa nga punët e vjetra dhe ka shumë mundësi që të takoni shefin tuaj të mëparshëm, i cili do t’ju ofrojë bashkëpunim që nuk do të jeni në gjendje ta refuzoni.

Shëndeti: Hani me masë dhe qëndroni sa më larg alkoolit.

Dashuria: Gjatë kësaj jave, Venera sjell takime spontane që mund të ndryshojnë ndjeshëm jetën tuaj, dhe falë natyrës së saj të hapur, ju do të magjepsni të gjithë ata që ju takojnë. Gaforret e zëna në fushën e dashurisë janë sikur trëndafila që lulëzojnë dhe është e mundur të përgatiteni për një udhëtim romantik me partnerin.

LUANI (23.07.-22.08.)

Puna: Ju jeni të fiksuar për arritjen e qëllimeve të reja të biznesit, prandaj shpesh harroni familjen dhe miqtë tuaj. Të jesh i suksesshëm në atë që e do është një punë e madhe, por nuk ia vlen nëse nuk ke me kë të ndash sukseset e tua në fund të ditës.

Shëndeti: Keni punuar shumë në ditët e mëparshme dhe mund të keni inflamacion muskulor ose ndjenjë dobësie.

Dashuria: Luanët energjikë tërheqin gjithmonë njerëz të ngjashëm me veten e tyre, kështu që gjatë kësaj jave mund të prisni të takoni dikë që është i fiksuar pas punës dhe suksesit pothuajse aq sa ju. Disa nga Luanët kanë qenë në një lidhje për një kohë të gjatë dhe po mendojnë për hapat që duhet të ndërmarrin për të ngritur lidhjen e tyre romantike në një nivel më të lartë.

VIRGJËRESHA (23.08 – 22.09.)

Puna: Mos i kënaqni të gjithë dhe më në fund thoni mendimin tuaj me zë të lartë. Është e mundur që të keni një udhëtim të shkurtër biznesi ose të shkoni në një konferencë biznesi.

Shëndeti: Dhimbje qafe dhe një ftohje e lehtë, patjetër shkoni te mjeku, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Virgjëreshat të cilat kanë qenë në një lidhje toksike për disa kohë do ta përfundojnë patjetër këtë lidhje dashurie këtë javë, por është e mundur që ata të largohen nga partneri i tyre pa ndonjë shpjegim. Virgjëreshat i lira janë përqendruara në karrierën e tyre dhe nuk mendojnë asgjë tjetër, përveç krijimit të objektivave për vitin e ardhshëm.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Truri juaj punon më mirë në orët e para të mëngjesit, prandaj sigurohuni që t’i merrni të gjitha vendimet e rëndësishme të biznesit gjatë asaj periudhe, dhe më pas të caktoni takime të rëndësishme të biznesit. Keqkuptimet me kolegët janë të mundshme, por mos u përfshini në diskutime të parëndësishme.

Shëndeti: Ju duhet të gjeni një ekuilibër midis punës, jetës shoqërore dhe shëndetit. Bëni kujdes se çfarë hani, helmimi me ushqim është i mundur.

Dashuria: Ju jeni të vetëdijshëm për vlerat tuaja dhe nuk e lejoni veten të filloni aventura kalimtare me njerëz që nuk janë të vetëdijshëm për cilësitë tuaja. Peshorja që është në një lidhje për një kohë të gjatë po përgatitet t’i kalojë pushimet me partnerin dhe, nëse nuk e kanë bërë deri më tani, ajo do ta njohë partnerin me familjen e saj.

AKREPI (23.10.22.11.)

Puna: Karriera juaj ndikohet nga Marsi, që do të thotë se gjatë kësaj jave do të merrni vendime shumë të rëndësishme që mund t’ju ngjisin në majë, ose t’ju çojnë drejt shkatërrimit. Jini shumë të kujdesshëm por mos hezitoni t’i trajtoni sfidat e reja.

Shëndeti: Mos punoni jashtë orarit dhe mos kaloni shumë kohë në telefon, trupit tuaj i duhet një periudhë pushimi për t’u rikuperuar nga ditët kaotike.

Dashuria: Akrepat janë veçanërisht plot vetëbesim gjatë kësaj jave dhe janë pjesëmarrës të ngjarjeve të shumta shoqërore, por askush nuk arrin ta pushtojë zemrën e tyre. Akrepat e zënë rishikojnë marrëdhënien e tyre dhe marrin parasysh planet për të ardhmen, por nuk marrin asnjë vendim konkret.

SHIGJETARI (23.11 – 21.12.)

Puna: Festoni të gjitha sukseset e biznesit tuaj, edhe nëse nuk e bën këtë askush tjetër. Në fillim të javës, do të keni mundësinë të bëni një hap shumë të rëndësishëm në karrierën tuaj, mos hezitoni të dilni nga zona juaj e rehatisë.

Shëndeti: Jeta e stuhishme po vjen ngadalë për ju, kështu që përmirësoni zakonet tuaja të jetës dhe bëjani një detoksifikim organizmit. Filloni të bëni ushtrime ose merruni me një sport.

Dashuria: Shigjetarët e lirë janë shumë aktivë këtë javë dhe flirtojnë me të gjithë, gjë që do t’i lodhë përfundimisht, sepse çdo ditë kur kthehen në shtëpi, ata kanë dhjetëra mesazhe pa përgjigje nga pretendues të ndryshëm. Për Shigjetarin që është i dashuruar për ca kohë, kjo është një periudhë pushimi dhe shijimi i pasioneve të dashurisë.

BRICJAPI (22.12 – 20.01.)

Puna: Do të punoni shumë gjatë gjithë javës, kështu që mos hezitoni t’i dhuroni vetes një fundjavë të rehatshme pa asnjë angazhim. Puna është pjesë kryesore e jetës suaj, por për shkak të saj nuk mund t’i lejoni vetes që të lini pas dore më të afërmit tuaj.

Shëndeti: Nëse keni pasur probleme me shpinën për një kohë të gjatë të shkaktuar nga qëndrimi i gjatë ulur, bëjini vetes një masazh ose shkoni te një fizioterapist.

Dashuria: Ju keni aftësinë të lehtësoni momente të vështira për këdo që ju beson, gjë që do të forcojë ndjeshëm marrëdhëniet ekzistuese romantike të Bricjapëve gjatë kësaj jave, ndërsa pjesëtarët e lirë të kësaj shenje do të kenë një trampolinë për të filluar një lidhje të re. Mbajeni zemrën të hapur për të gjitha opsionet dhe jini gjithmonë aty bashkë me ata që ju besojnë.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Fillimi i javës është periudha e duhur për t’u përqendruar në projekte solo dhe për të përfunduar detyrimet nga ditët e mëparshme. Të enjten dhe të premten, keni mundësinë të punoni si një ekip dhe të bëni marrëveshje të reja, prandaj mos e humbni këtë rast.

Shëndeti: Keni filluar të stërvitni gjatë ditëve të mëparshme, a nuk është kjo një gjë e thjeshtë? Provoni disa aktivitete të ndryshme këtë javë për të gjetur aktivitetin e duhur fizik për veten.

Dashuria: Nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, kjo javë mund të jetë një pikë kthese e rëndësishme në marrëdhënien tuaj dhe të përcaktojë rrjedhën e marrëdhënies suaj në të ardhmen. Dëgjoni këshillat e partnerit tuaj, mos ndërhyni në gjithçka nëse nuk jeni dakord me të. Ujorët e lirë do të kalojnë shumë kohë duke ndërvepruar me njerëzit gjatë kësaj jave, por kjo do të zgjojë vetëm mirënjohjen e tyre, sepse ata janë vetëm dhe nuk kanë pse të merren me problemet e askujt.

PESHQIT (20.02. – 20.03.)

Puna: Nëse keni punuar shumë gjatë periudhës së fundit, ekziston një mundësi e madhe që shefi juaj t’ju befasojë me një bonus pushimesh ose me një dhuratë të vogël. Qëndroni të fokusuar në projektet që keni filluar tashmë dhe mos u angazhoni në shumë anë.

Shëndeti: Keni probleme me tretjen, prandaj përpiquni të siguroni pesë vakte të vogla gjatë ditës që do t’ju lehtësojnë problemet e stomakut. Do të jeni shumë të lodhur dhe do t’ju duhen më shumë se 8 orë gjumë.

Dashuria: Keni shumë kohë të lirë të cilën do të dëshironi ta kaloni me partnerin tuaj në përpjekje për ta njohur më mirë. Është i mundur një udhëtim i shkurtër romantik ose të paktën një darkë romantike në restorantin tuaj të preferuar. Peshqit e lirë këtë javë mund të takojnë dikë që do të duket si personi perfekt për ta, qoftë në trajnim ose gjatë ndjekjes së disa prej pasioneve të tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat