15 gjëra që duhet t'i provoni për ta bërë këtë dimrin më të bukur

Life style

15 gjëra që duhet t'i provoni për ta bërë këtë dimrin më të bukur

Më: 2 janar 2021 Në ora: 14:33
Ilustrim

Harrojeni verën, ka shumë arsye pse dimri edhe mund të jetë një stinë e preferuar për ju. Festat e fundvitit, skijimi, një libër pranë zjarrit, apo një gotë vere e nxehtë. E shumë shumë arsye të tjera. Sidoqoftë më poshtë do të gjeni një listë të gjërave që duhen bërë këtë dimër për ta bërë atë një ndër stinët më të paharruara për ju.

1. Provojeni një recetë të re supe. Si thoni për një supë kokosi me karrotë?

2. Dilni për të blerë. Koha e fundvitit zakonisht ka zbritjet më të mira.

3. Lexojeni librin që ka pritur tërë vitin për tu lexuar nga ju.

4. SHikoni filmat më të përfolur gjatë këtij viti.

5. Vizitojeni muzeun apo një ekspozitë që e keni përmendur tash e sa kohë.

6. Organizojeni dollapin tuaj. Dimri është stina perfekte për ta bërë këtë gjë.

7. Testoni aftësitë e juaja të patinazhit.

8. Ndihuni rehat pranë zjarrit.

9. Dilni dhe shëtitni në qytet.

10. Ngjituni maleve.

11. Filloni një plan të ri stërvitjesh.

12. Skijoni.

13. Ndihmoni të tjerët.

14. Shkoni në një pushim larg.

15. Shijojeni marketin e fundvitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat