Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së demit të dashurohet

Life style

Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së demit të dashurohet

Më: 15 janar 2021 Në ora: 14:03
Foto Ilustrim

Personat e demit janë shumë të vëmendshëm, planifikojnë data të menduara dhe sillen mirë vazhdimisht.

Ju kurrë nuk duhet të shqetësoheni nëse ata do t’i përgjigjen ose jo teksteve tuaja. Por nga ana tjetër, ju keni qenë duke dalë me njëri-tjetrin për një kohë dhe ata ende nuk kanë thënë me fjalë se si ndihen.

Takimet mund të jetë ngatërrues ndonjëherë, por me ndihmën e astrologjisë, ju mund të kuptoni më mirë pse disa njerëz sillen ashtu si veprojnë.

Nëse jeni të hutuar nga një Dem, dhe nuk e dinin se sa kohë i duhet Demit për t’u dashuruar, ky artikull mund t’ju ndihmoj.

Një nga gjërat më të rëndësishme për të ditur për Demin është se ata janë një shenjë e Tokës. Demi, së bashku me Virgjëreshën dhe Bricjapin, priren të jenë praktikë, të besueshëm, të bazuar dhe shumë të ngadaltë në lëvizje. Ata gjithashtu vlerësojnë stabilitetin dhe sigurinë në marrëdhëniet e tyre, gjë që kërkon pak kohë për t’u vendosur. Për shkak të kësaj, Demi është një nga e zodiakut që dashurohet më ngadalë, shkruan Bustle.

“Demi ka nevojë për një partner të cilit mund t’i besoj”, tha astrologia e certifikuar Kyla Derkach. “Motoja për këtë shenjë është ‘e ngadalta dhe e qëndrueshmja fiton garën’”. Ata duan të jenë të sigurt se personi është i përshtatshëm për mendjen, trupin dhe shpirtin e tyre”.

Në mënyrë që të fitoni zemrën e një Demi, duhet të ketë si një tërheqje të fortë fizike, ashtu edhe një lidhje më të thellë. “Demi është shenja më sensuale në zodiak pasi që ata drejtohen nga Venera”, thotë astrologia Elisa Robyn.

“Ata duan të takojnë dikë që ka një bukuri të brendshme dhe të jashtme, dhe duan që ju të vlerësoni të tyren. Ata duan të flasin për dashurinë, të dëgjojnë fjalë dhe fraza me lule, të japin dhe marrin dhurata. Ata priren të kërkojnë dikë të ëmbël, romantik, sensual dhe inteligjent”.

Sipas Derkach, Demi ka tendencë të shkoj veçanërisht mirë me shenjat e tjera të Tokës pasi ata ndajnë të njëjtat vlera dhe kanë qasje të ngjashme me dashurinë. Por ata gjithashtu mund të përshtaten mirë me një shenjë Uji si Gaforrja, Akrepi ose Peshqit, të cilët mund t’i ndihmojnë ata të vijnë në kontakt me anën e tyre më të butë dhe më emocionale.

Pavarësisht se çfarë shenje jeni, ta bëni Demin të dashurohet në ju do kohë dhe mund. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat