Ky përbërës i shampos po ua shkatërron flokët!

Life style

Ky përbërës i shampos po ua shkatërron flokët!

Më: 16 janar 2021 Në ora: 11:54
Ilustrim

Ajo së cilës duhet t’i kushtoni rëndësi është që shampoja juaj të mos përmbajë sulfate.

Para se ta bleni sepse shishja është ngjyrë rozë dhe ka të pikturuar një shegë, sigurohuni të lexoni përbërësit dhe nëse shikoni se përmban sulfate, më mirë lëreni.

Zgjidhni një shampo pa sulfate pasi është e vetmja e cila ua pastron flokët pa ua shkatërruar ato.

Sulfatet janë agjentet përgjegjës për tharjen e flokut, pasi zhveshin flokun nga yndyra natyrale që e mban të plotë dhe të shkëlqyer dhe madje, edhe bojën e flokëve.

Kështu që nëse e ndjeni flokun tepër të thatë, nuk është çudi nëse fajin e ka shampoja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat