Ndryshimet e jetes në çift

Life style

Ndryshimet e jetes në çift

Më: 21 janar 2021 Në ora: 22:26
Ilustrim

Në kërkime të ndryshme, të gjithë çiftet kanë pohuar se edhe pse jo shumë e kënaqshme, jeta e tyre seksuale në çift ishte më e mirë se ajo që mund të merrnin jashtë saj.

Ndjesia se magjia është venitur shkaktohet nga shuarja e adrenalinës.Herët a vonë bëhet e qartë se si do të jetë rrjedha e dashurisë suaj, po ashtu edhe kurioziteti se çfarë mund t’i dhuroni njëri-tjetrit në shtrat.

Është e rëndësishme që të dy partnerët t’i japin mundësi njëri-tjetrit të zbulojë prekje, teknika dhe preferenca të tjera, të ndryshme nga ato që janë dhënë në fillimet e njohjes, duke nisur më puthjen e parë.

Kjo do të thotë se me kalimin e viteve ju ‘rriteni’ seksualisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat