11 gjeste që tregojnë se një person nuk ndihet i sigurt

Life style

11 gjeste që tregojnë se një person nuk ndihet i sigurt

Më: 26 janar 2021 Në ora: 22:19
Foto ilustrim

Ne nuk na pëlqen të tregojmë dobësitë tona, kështu që në momente të vështira, përpiqemi të fshehim pasiguritë tona dhe t'u tregojmë të tjerëve se jemi në kontroll të situatës dhe se ndihemi rehat. 

Sidoqoftë, vetëm fjalët nuk janë të mjaftueshme, gjuha e trupit mund të zbulojë emocionet dhe ndjenjat e vërteta të një personi.

Më poshtë keni një listë të gjesteve që do t'ju vijnë në ndihmë:

1. Përtype të pa nevojshme

2. Kryqëzimi i duarve dhe këmbëve

3. Lëkundja e këmbës

4. 'Loja me gishta'

5. Fshehja e duarve në xhepa

6. Mbulimi i gojës me dorë ose gisht

7. Prekja e vazhdueshme e pjesëve të ndryshme të trupit 

8. Qëndrimi ulur në buzë të karriges

9. Kollitja para se të flasë

10. Buzëqeshje e panatyrshme

11. Qëndrimi në të njëjtin pozicion për një kohë të gjatë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat