Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Akrepit të dashurohet

Life style

Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Akrepit të dashurohet

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:19
Foto ilustrim

Një marrëdhënie me Akrepin seksi të zodiakut do të jetë ndryshe nga çdo marrëdhënie tjetër që keni pasur më parë.

Që në momentin e parë do të tërhiqeni menjëherë nga intensiteti i tyre. Ata janë të apasionuar, inteligjentë dhe të guximshëm. Pasi të keni tërhequr vëmendjen e tyre, ata do të largojnë të gjitha pengesat për t’ju bërë për vete.

Por siç e di kushdo që ka dalë ndonjëherë me një Akrep, ata nuk janë libra saktësisht të hapur. Në fakt, Akrepat janë famëkeq të fshehtë dhe misteriozë. Edhe nëse mendoni se gjërat po shkojnë mirë, kurrë nuk e dini me siguri. Nëse keni probleme për të kuptuar ndjenjat e një Akrepi, të mësoni se sa kohë i duhet Akrepit për t’u dashuruar mund t’ju ndihmojë të ju jap një kthjelltësi.

“Akrepi ndjek dashurinë me intensitet dhe ngasje”, tha astrologia Clarisse Monahan për Bustle. “Duhet të ketë një lidhje të thellë, emocionale dhe magnetike që ata të bien në dashuri. Por sapo të arrijnë atje, Akrepi, duke qenë një shenjë fikse uji, ka tendencë të qëndrojë i dashuruar dhe në lidhje partneriteti për një kohë të gjatë”, vazhdon ajo.

“Marsi është sundimtari antik i Akrepit, kështu që ata do të luftojnë për ta mbajtur gjallë dashurinë. Akrepi nuk është një shenjë që heq dorë nga dashuria”, tha Monahan.

Sipas Monahan, dashuria mund të jetë një “çështje e trazuar” si për Akrepin ashtu edhe për partnerin e tyre. “Ata mund të kalojnë periudha të lidhjeve ekstreme të ndjekura nga distanca ekstreme, duke i lënë partnerët e tyre mjaft të hutuar”, thotë ajo. Disa Akrepë janë gjithashtu të prirur për çështje të braktisjes dhe mund të testojnë partnerin e tyre për të parë se si reagojnë ndaj sjelljes së tyre shtytëse dhe tërheqëse. Është një nga arsyet pse Akrepat perceptohen të jenë një nga shenjat më të vështira të zodiakut deri më tani .

Me atë që u tha, mund të duhet pak kohë që Akrepat të dashurohen. Në fakt, astrologët e “The Woke Mystix” Imani Quinn dhe Ellen Bowles e quajnë atë një djegie të ngadaltë. “Ata duan të sigurohen që ju jeni të denjë të liheni në botën e tyre të brendshme”, thonë Quinn dhe Bowles. “Pasi të keni kaluar testet e tyre emocionale dhe të keni fituar besimin e tyre, është më lehtë për ta të dashurohen me ju”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat