Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Shigjetarit të dashurohet

Life style

Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Shigjetarit të dashurohet

Më: 28 janar 2021 Në ora: 15:03
Foto ilustrim

Shigjetari është larg nga të qenit shenja më e komplikuar në zodiak, por mund të jetë e vështirë të kuptohet kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet.

Një gjë është e sigurt, ata janë super shoqëror dhe miqësorë me të gjithë, kështu që mund t’ju lënë në pikëpyetje nëse ata kanë interes romantik për ju apo thjesht ju shohin si një mik.

Ndryshe, këto shenja të pavarura të zjarrit vlerësojnë lirinë e tyre mbi gjithçka tjetër dhe priren të besojnë se përkushtimi vetëm do t’i ngadalësojë ata. Pavarësisht kësaj, ata janë po aq të aftë të bien në dashuri dhe të bëjnë një angazhim si çdo shenjë tjetër e zodiakut.

Nëse jeni të interesuar për Shigjetarin e zodiakut, të mësoni se sa kohë i duhet të dashurohet mund t’ju japë një kuptim më të mirë se si funksionon mendja e tyre kur bëhet fjalë për dashuri.

“Shigjetari e sheh romancën si një aventurë – intelektualisht, fizikisht dhe emocionalisht”, thonë astrologët Amy Zerner dhe Monte Farber për Bustle. “Në marrëdhënie, ata janë plotësisht të sinqertë me të dashurit e tyre. Ata nuk janë të prirur të jenë shumë demonstrues. Ata gjithashtu nuk janë shenja që mbush partnerin e tyre me dhurata ose lule, e cila është një tipar karakteri që mund të keqinterpretohet si një mungesa e ngrohtësisë ose konsideratës. Megjithatë, ata do ta emocionojnë partnerin e tyre në mënyra të tjera”.

Në marrëdhënie, Shigjetari është optimist, i dashuruar, argëtues dhe spontan. Ata kurrë nuk e marrin veten shumë seriozisht dhe kanë një sens të shkëlqyeshëm humori. Nëse partneri i tyre ndihet keq, Shigjetari do të shkojë përtej çdo kufiri për të ndriçuar ditën e tyre. Në rastin më të mirë të tyre, ata janë partnerë të dashur, besnikë dhe të ndershëm.

Nëse jeni të interesuar të dilni me një Shigjetar, është shumë e rëndësishme të jeni të sigurt në veten dhe marrëdhënien. “Tregojuni atyre ndjenjën tuaj të sigurisë së brendshme”, thotë Saya. “Nëse mund t’i afroheni lidhjes me themelin e një miqësie të qëndrueshme, kjo do të fitojë zemrën e Shigjetarit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat