Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Bricjapit të dashurohet

Life style

Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Bricjapit të dashurohet

Më: 29 janar 2021 Në ora: 14:05
Foto Ilustrim

Nga të gjitha shenjat në zodiak, dhia e detit është një nga më të vështirat për t’u lexuar.

Së pari, ata janë shumë seriozë në lidhje me qëllimet e tyre, dhe karriera e tyre priret të jetë përparësia numër një në jetën e tyre. Në marrëdhënie, ata nuk janë saktësisht më romantikët apo më të dashurit. Ata gjithashtu nuk janë më të mirët me fjalë.

Në fakt, Bricjapët rrallëherë i shprehin emocionet e tyre. Mund t’ju ​​lënë të pyesni veten se si ndihen ata vërtet për ju. Nëse po pyesni se ku mund të qëndroni me ta, të dini se sa kohë i duhet Bricjapit të dashurohet mund t’ju japë pak qetësi.

“Bricjapët e dashuruar do të befasojnë shumë që i njohin – nëse janë vërtet të dashuruar, ju mund të prisni të shihni veprime që nuk i prisnit kurrë prej tyre”, thotë astrologia Arriana Fox për Bustle. “Bricjapi është një shenjë toke e njohur për mbajtjen e jetës private. Por sapo një interes romantik të jetë verifikuar për qëndrueshmëri, ata do të takohen me Bricjapin e brendshëm. Ju do të shihni edhe sensin e tyre të shkëlqyeshëm të humorit, gjithashtu si anën e tyre më të butë, natyrën e tyre dhuruese dhe zemrën e kujdesshme që ata posedojnë”.

Si çdo gjë në jetën e tyre, Bricjapët e marrin dashurinë shumë seriozisht. Në fakt, astrologia Michelle Saya tha se Bricjapët janë jashtëzakonisht të durueshëm dhe do të marrin kohën e tyre për të gjetur një partner që është material martese. “Të qëndrueshëm, të sigurt në vetvete dhe të sigurt brenda vetes, Bricjapët nuk vendosin lehtë”, thotë Saya. Shumë herë, ata nuk do të fillojnë të takohen me dikë me të cilin në të vërtetë nuk shohin një të ardhme të mundshme afatgjatë. Ata janë gjithmonë në kërkim të dikujt që do të plotësoj gjysmën tjetër.

Me këtë që u tha, nuk është për t’u habitur që Bricjapët nuk dashurohen lehtë. Sipas Saya, duhet shumë kohë që ata të dashurohen sepse janë të rezervuar natyrshëm. “Fjali ‘E ngadaltë dhe e qëndrueshme’ me të vërtetë fiton garën me këta individë me këmbë në tokë”, thotë ajo. Ata duan “gjënë e vërtetë” dhe nuk mund të thuash gjithmonë se dikush është i duhuri ose e duhura pas disa muajsh lidhje.

Në marrëdhënie, ata janë kujdestarë të përkushtuar që tregojnë dashurinë e tyre përmes akteve të shërbimit . Ata e duan ndihmën përmes dëgjimit dhe ofrimit të këshillave. Edhe pse ata priren të kërkojnë partnerë po aq ambiciozë dhe financiarisht të qëndrueshëm sa janë, ata nuk e kanë problem të jenë siguruesi në marrëdhënie.

Nëse po shihni një Bricjap dhe dëshironi t’i mbani ato në jetën tuaj, nuk është aq e vështirë sa mund të duket. Sipas Fox, të kesh etikë dhe vlera të mira, të tregosh interes vazhdimisht, të jesh i drejtpërdrejtë për atë që dëshiron prej tyre dhe të kesh një sens të mirë humori do të të ndihmojë të fitosh zemrën e tyre. Është gjithashtu e rëndësishme të jesh mbështetës, inkurajues dhe ngushëllues. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat