Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës me spermë bëjnë mrekulli për lëkurën tuaj

Life style

Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës me spermë bëjnë mrekulli për lëkurën tuaj

Më: 31 janar 2021 Në ora: 12:36
Ilustrim

Ndonëse shumica e vajzave të reja e kanë një fytyrë të tillë, ato padyshim brengosen se a do ta kenë edhe në të ardhmen.

Në rast se dëshironi të eksperimentoni për parandalimin e procesit të plakjes, atëherë maskat e fytyrës nga sperma janë ideja më e mirë.

Të paktën kështu thotë Chelsee lewis, eksperte e bukurisë.

Ajo ka punuar edhe me individë si Gwyneth Paltrow dhe Stella McCartney, ndërkaq thotë se klientët e saj nuk janë të turpshëm ta provojnë këtë tretman të fytyrës.

Chelsee thotë se sperma është një prej shumë metodave që e rritë furnizimin me oksigjen dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut në indet e fytyrës.

Sperma supozohet t’iu jep një fytyrë më të mirë brenda një kohe shumë të shkurtë.

Kjo ka të bëjë me faktin se sperma është e mbushur me përbërësin që njihet si sperminë. Ky përbërës është antioksidant që ndihmon në zvogëlimin e rrudhave, e zbutë lëkurën, i largon aknet dhe i jep individit një pamje më të shëndetshme të lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat