3 sekrete të vogla që do të zgjidhin problemet e depilimit me brisk

Life style

3 sekrete të vogla që do të zgjidhin problemet e depilimit me brisk

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Brisku është zgjidhja më e lehtë dhe e shpejtë kur nuk kemi kohë të shkojmë tek estetistja. Shpesh kjo zgjidhje e shpejt kthehet në problem, pasi lë shenja, gjak dhe acarim. Këto 3 sekrete të vogla do t’ju mundësojnë që mos të ndodhin më probleme të tilla:

1. Depilohuni me drejtim nga poshtë, pastaj sipër. Do të parandalojë gunga dhe djegie.

2. Depilohuni pas dushit për të minimizuar acarimin e lëkurës. Avulli hap poret tuaja në mënyrë që të depiloheni lehtësisht.

3. Përdorni balsam flokësh në vend të kremit për depilim nëse ju ka mbaruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat