​Horoskopi i Zi zbulon sekretet tuaja më të errëta

Life style

​Horoskopi i Zi zbulon sekretet tuaja më të errëta

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 00:01
Foto ilustruese

A keni dëgjuar ndonjëherë për Horoskopin e Zi? Ai ka shenja të ndryshme, dhe përfaqëson anën e zezë të secilës prej tyre.

Gjeni shenjën tuaj të Horoskopit të Zi dhe zbuloni se cili është tipari juaj më i errët!

Centauri (8 janar - 12 shkurt)

Një centaur është gjysmë kali, gjysmë njeri. Është e vështirë për të që të kontrollojë shtytjet dhe instinktet e tij shtazarake. Personat e lindur në këtë shenjë dallohen nga pavarësia dhe dashuria e tyre e paepur për lirinë.

Harpa (13 shkurt - 18 mars)

Në mitologjinë greke, harpa ishin bijat e perëndisë së detit Taumantus dhe oqeanidës Electra. Ato personifikojnë retë e errëta të ushqyera nga era. Njerëzit e lindur në shenjën e Harpa nuk dinë të falin, ata kujtojnë fyerjet derisa të ndëshkojnë ashpër atë që i lëndon. Janë shumë hakmarrës.

Pegazi (19 prill - 24 prill)

Në mitologji, Pegazi përfaqëson një kalë me krahë, djalin e Poseidonit dhe Meduzës. Njerëzit e lindur në këtë shenjë kanë vetëbesim të lartë dhe urrejnë të bëjnë siç duhet "të vdekshmit e zakonshëm". Ata janë shumë egoistë.

Kerber (25 prill - 30 maj)

Kerber thjesht shkëlqen nga zemërimi dhe urrejtja. Koka e Kerberit është vazhdimisht e mbushur me mendime se si të dëmtojë dikë.

Satori (31 maj - 3 korrik)

Është një demon pylli, gjysmë-njeri ose gjysmë-kafshë. Personat e lindur në këtë shenjë tërë jetën ia kushtojnë kënaqësisë. Ata e urrejnë plakjen dhe gjithçka që sjell.

Sirena (4 korrik - 10 gusht)

Sirenat janë shenja më simpatike dhe tërheqëse. Por ata gjithashtu përdorin me dinakëri sharmet e tyre për të shkatërruar dikë kur duan dhe për të marrë maksimumin nga viktimat e tyre.

Grifina (11 gusht - 15 shtator)

Është një përbindësh mitik me trupin e një luani dhe kokën, krahët dhe kthetrat e një shqiponje, roja i varreve dhe thesareve. Personat e lindur në këtë shenjë janë të çuditshëm. Asgjë nuk mund t’i ndalojë, sepse mendimet e tyre janë fanatike. Ata janë gjithashtu në gjendje të vrasin për idealet e tyre.

Himera (16 shtator - 22 tetor)

Himera është një krijesë mitike e një përzierje luani, dragoi dhe dhie. Njerëzit në shenjën e Himera janë të shkëlqyeshëm në zhvatje, ata janë shumë hipokritë dhe kjo është arsyeja pse ata gjithmonë dalin nga çdo situatë.

Sfinksi (23 tetor - 30 nëntor)

Në mitologjinë greke, Sfinksi përfaqëson një përbindësh me trupin e një luani dhe kokën dhe gjoksin e një vajze. Personat e lindur në këtë shenjë janë shumë enigmatikë, siç është vetë Sfinksi. Ata janë fisnorë, por i duan shumë gjërat materiale. Ata e urrejnë gjithçka që është shpirtërore.

Minotauri (1 dhjetor - 7 janar)

Qenia mitike është gjysmë njeri - gjysmë dem. Njerëzit e lindur në këtë shenjë janë plot mllef, ashtu si Minotauri, i egër dhe i rrezikshëm. Ata shqyhen nga brenda për shkak të zemërimit dhe instinktit të kafshëve që nuk mund t'i kontrollojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat