Shenjat që tregojnë se shoqëria juaj ka përfunduar…

Life style

Shenjat që tregojnë se shoqëria juaj ka përfunduar…

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 12:47
Ilustrim

Shokët vijnë e shkojnë, sidomos kur jeni duke u rritur. Të gjithë janë ndryshe, mirëpo duhet të definojmë cilësitë të cilat kërkojmë tek një mik i ngushtë.

A I dini se cilat shenja tregojnë se shoqëria juaj ka përfunduar?

Një ndër këto shenja është kur shoqëria me këtë person bëhet e lodhshme.

Ndonjëherë prania e një personi bëhet e lodhshme për ju, mirëpo kur ndiheni sikur ky person po thithë gjithë energjinë tuaj, atëherë jo është një shenjë se ai person po largon jetën tuaj nga ju.

Kalimi I kohës me shoqërinë tuaj duhet të jetë argëtues dhe jo i lodhshëm.

Ky person asnjëherë nuk ju përgëzon për arritjet e juaja.

Shokët duhet të ndihen të lumtur për gjërat e mira që ndodhin në jetën tuaj. Për suksesin tuaj.

Nëse shikoni xhelozi të vazhdueshme tek ky person drejt teje, atëherë është kohë të distancosh veten.

Ata ju flasin thjesht të anohen tek ju.

Kujdes nga vetjakët, që mendojnë se bota sillet rreth tyre. Këta janë shokët të cilët të thërrasin në telefon dhe flasin një orë për problemet e tyre. Pa ju lënë të flisni as edhe një fjalë të vetme.

Kur ata ju bëjnë të ndiheni keq me vetën tuaj.

Është në rregull që shokët tuaj të të tregojnë diçka të turpshme që ju po bëni. Mirëpo nuk është në rregull që ata ta kthejnë këtë në një shaka.

Nëse keni një mik që ju vë poshtë gjatë gjithë kohë, largohuni nga ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat