Karakteristikat e veçanta të femrave të shenjës së Demit

Life style

Karakteristikat e veçanta të femrave të shenjës së Demit

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Për te shkuar mire me një femër te shenjës se demit duhet fillimisht te studioni personalitetin e saj.

Te udhëhequra nga Venusi, femrat e shenjës se demit përfaqësojnë dashurinë dhe nuk bëjnë përpjekje për te tërhequr shikimet e te tjerëve. Ato janë femërore dhe te ëmbla prandaj kane pranë gjithmonë partnere te mire. Këta te fundit ato i tërheqin edhe me erotizmin dhe magnetizmin qe i karakterizon. Sharmi është një tjetër tipar qe i karakterizon ato.

Femrat e shenjës se demit nuk i pranojnë aventurat afatshkurtra dhe nga ana tjetër janë konservatore dhe kërkuese. Partneri ideal për to është një mashkull serioz dhe ambicioz, ndërkohë qe familja dhe harmonia janë thelbësore për një marrëdhënie afatgjate.

Femrat dem nuk i durojnë dot padrejtësitë dhe dine si te hakmerren me armiqtë.

Neper konflikte te ashpra ato mund te bëhen edhe agresive dhe te dhunshme.

Femrat e kësaj shenje janë shume te kujdesshme për pamjen e tyre fizike prandaj blejnë shpesh veshje, aksesore dhe parfume te veçanta. 

Personat realiste dhe bamirës ato i adhurojnë dhe duan t'i kenë gjithë kohës pranë. Nga ana tjetër ato janë disi materialiste pasi duan te sigurojnë një jete sa me te mire. Te organizuara, te duruara dhe këmbëngulëse, ato arrijnë gjithmonë çdo qellim.

Pikat e saj te forta janë: sinqeriteti, organizimi.

Pikat e saj te dobëta janë: posesiviteti, xhelozia, kokëfortësia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat