Një burrë është i njohur për aromën e tij, ndërsa një magjepsës për kujdesin e tij të përditshëm

Life style

Një burrë është i njohur për aromën e tij, ndërsa një magjepsës për kujdesin e tij të përditshëm

Më: 1 mars 2021 Në ora: 17:36
Foto ilustrim

Parfumi është një vulë personale dhe një nga artikujt më të rëndësishëm në rutinën e përditshme të çdo personi, por gjithashtu tregon se sa kujdesemi për veten.

Sidoqoftë, duhet të mos e teproni në këtë, sepse përdorimi i tepërt i aromës suaj të preferuar mund të ketë një efekt më të keq sesa mospërdorimi i tij fare.

Burrat sidomos e ekzagjerojnë në këtë. Parfumi aplikohet një herë në ditë, dhe kujdesi nënkupton shumë më tepër sesa aroma.

Image

Ekspertët besojnë se mjafton të aplikoni aromën tuaj të preferuar një herë në ditë, nëse është fjala për një parfum, por në rast se përdorni ujë tualeti, mund ta spërkatni atë tri herë në ditë.

Por kur flasim për losione pas rrojës, ato duhet të jenë të buta dhe neutrale, mirëpo do të ishte e dëshirueshme që ato të jenë nga e njëjta linjë me parfumin, ujin e tualetit ose deodorantin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat