Ushtrime të thjeshta të jogës për një fytyrë rinore

Life style

Ushtrime të thjeshta të jogës për një fytyrë rinore

Më: 1 mars 2021 Në ora: 19:43
Foto ilustrim

Ushtroni muskujt e fytyrës për të “krijuar efektin kundër plakjes” në lëkurën tuaj.

Ekspertja e jogës, dr. Namrata Jadwani ka prezantuar pesë ushtrime të thjeshta që ndihmojnë në ngritjen dhe tonifikimin e lëkurës dhe zvogëlimin e rrudhave.

Këto ushtrime të jogës duken paksa qesharake. Kur dikush bën “grimasa” të ngjashme, ai shpesh është objekt i talljes, mirëpo ato ndihmojnë.

Mundohuni të formoni buzët, ballin dhe vetullat tuaja në “pozat e jogës”: Marilyn, Surprise, Fish Face, Bumblebee i The Puppet Face. Përsëriteni këtë stërvitje të shkurtër prej pesëmbëdhjetë minutave në shtëpinë tuaj disa herë gjatë javës.

Përdorni pasqyrën, nëse ndieni ngërç, pushoni pak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat