8 arsye pse ajo mund të lërë për një burrë tjetër

Life style

8 arsye pse ajo mund të lërë për një burrë tjetër

Më: 11 mars 2021 Në ora: 10:16
Ilustrim

Ju nuk e patë që po vinte. Ajo nuk shfaqi asnjë shenjë. Apo ajo? Urime. Ju jeni një nga shumë pak burra në botë që janë me fat që kanë fituar një vajzë me të cilën përputheni. Gjithçka duket se po shkon mirë dhe ju jeni të lumtur. Ju jeni tepër të kënaqur me gjendjen e gjërave dhe shpresoni që gjërat të vazhdojnë në këtë mënyrë.

Ekziston një ndjenjë stabiliteti, sigurie dhe qëndrueshmërie në marrëdhënien tuaj dhe për momentin nuk do të donit të ndryshonte asgjë. Por pastaj, ajo thjesht largohet nga marrëdhënia.

Ndërsa marrëdhëniet kanë potencial të jenë jashtëzakonisht të shkëlqyera dhe përvoja pasuruese shoqërore, ato gjithashtu kanë fuqinë të mbingarkojnë njerëzit. Duhet të keni parasysh mundësinë që ndërsa gjithçka ju duket e mirë dhe e lezetshme, partnerja juaj mund të mos jetë duke ndarë saktësisht të njëjtat ndjenja.

Duhet të jeni të hapur ndaj idesë që ndërsa nuk po përjetoni ndonjë problem në marrëdhënie, kjo mund të jetë sepse ju jeni problemi aktual. Atëherë, si t’i ndaloni që të ndodhin këto largime të befasishme? Gratë zakonisht nuk dihen kur largohen. Ato nuk janë aq impulsive dhe të nxituara sa burrat kur bëhet fjalë për dashuri.

Në fakt, shumë gra kanë forcën të zgjidhin gjërat në marrëdhënie edhe kur gjërat bëhen të vështira. Pra, nëse ajo ju la, ka shumë të ngjarë që ajo ta kishte planifikuar atë për një kohë të gjatë. Ajo të dha disa mundësi për të ndryshuar mënyrën tënde, por ti kurrë nuk i shfrytëzove rastet e tua. Përfundimisht, ajo u ngop dhe u largua. Të gjitha marrëdhëniet janë unike dhe gratë mund të zgjedhin të largohen për një numër arsyesh. Mund të jetë e vështirë të përgjithësohet se pse vajzat largohen, por këtu ka disa trende që shfaqen.

Ka disa sjellje jashtëzakonisht të zakonshme që shfaqin burrat, të cilat mund të çojnë në sjelljen e zonjave të tyre në pikën e kthesës. Nëse zbuloni se jeni fajtor për shumë gjëra që janë renditur këtu, atëherë bëni mirë të bëni ndryshimet tuaja sa më shpejt. Ju nuk doni që vajza juaj të largohet nga ju papritur. Ju nuk doni që ajo të largohet nga ju fare.

Ju veproni gjithmonë me humor.

Ju krijoni gjithmonë emocione negative kudo që shkoni. Mos harroni se jo shumë njerëz janë të dhënë pas energjisë negative. Nëse jepni gjithmonë energji negative sa herë që jeni pranë saj, nuk mund të prisni që ajo të qëndrojë shumë gjatë.

Ju kapin duke e gënjyer.

Mungesa e ndershmërisë nuk ka vend në asnjë marrëdhënie dashurie. Ju nuk duhet ta gënjeni atë. E megjithatë, ju e bëni atë mbi një bazë të qëndrueshme dhe gjithmonë zbuloheni. Ajo nuk do të qëndrojë për atë lloj sjelljeje.

Ju jeni plagë shumë e fort.

Mësoni t’i lini gjërat e lira dhe t’i jetoni pak. Ndaloni së ndieri nevojën për të kontrolluar situatën. Ndaloni së qeni kaq serioz. Mësoni të jeni të papjekur dhe fëminor herë pas here, kjo lehtëson tensionin në çdo marrëdhënie.

Ju jeni të mërzitshëm dhe të parashikueshëm.

Ju nuk bëni përpjekje për të sjellë përmirësim në marrëdhënie. Ju jeni vendosur në një rutinë të mërzitshme dhe të parashikueshme. Askujt nuk i pëlqen të mërzitet dhe prandaj mos u habitni nëse ajo ju lë për perspektivën e një jete më emocionuese.

Ju nuk bëni përpjekje për ta dëgjuar atë.

A keni provuar ndonjëherë të injoroheni edhe pse keni ndjerë një nevojë thelbësore për t’u shprehur? Është zhgënjyese, apo jo? Kështu ndihet ajo sa herë që ju vendosni të mos e dëgjoni kur ajo dëshiron të flasë me ju. Si partnere, ajo pret gjithmonë që ju të jeni pranë saj kur duhet të shpreh diçka. Kur nuk e dëgjoni, ajo përfundon duke u ndjerë sikur nuk e vlerësoni mendimin e saj dhe se jeni një individ egoist.

Ju e kritikoni atë shumë shpesh.

Thjesht jeni pak të lirshëm me kritikat dhe gjykimet tuaja. Ju gjithmonë e bëni atë të ndihet keq për atë që është dhe i duhet një pushim nga i gjithë presioni. Ju duhet të bëni një përpjekje për ta ndërtuar atë që të jetë një individ i fortë dhe i sigurt.

Ju refuzoni të hapeni me të për çështje të ndjeshme.

Nëse refuzoni të hapeni para saj, atëherë në thelb po i thoni asaj se nuk i besoni sa duhet për të lejuar të jeni të prekshëm. Ajo do të përfundojë të ndjehet sikur nuk ka shumë rëndësi për ju, sepse thjesht nuk do ta lejoni në botën tuaj.

Ju nuk kaloni mjaft kohë me të.

Koha është gjithmonë gjëja më e mirë që mund t’i jepni një personi. Nëse nuk i jepni kohën që i nevojitet nga ju, mos u habitni nëse ajo shkon të kërkojë atë që do.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat