Meshkujt e këtyre shenjave të horoskopit i mbajnë paratë vetëm për vete

Life style

Meshkujt e këtyre shenjave të horoskopit i mbajnë paratë vetëm për vete

Më: 27 mars 2021 Në ora: 00:56
Foto ilustruese

Lakmi nuk do të thotë vetëm fakti se dikush dëshiron më shumë sesa ajo që i takon, por edhe fakti se njerëz të tillë i vendosin nevojat e tyre para të gjithave.

Janë egocentrike dhe mendojnë se sjellja e tyre mund të ndikojë tek njerëzit e tjerë, për sa kohë që ata marrin atë që duan.

Dhe kur ata dëshirojnë një gjë, ata e duan menjëherë, pa marrë parasysh gjërat që mund të kenë.

Dashi

Dashi i pëlqen marrëveshjet e mira, kështuqë ata marrin sa më shumë që të jetë e mundur dhe japin sa më pak të jetë e mundur në këmbim. Ata e duan gjithçka që mund të marrin falas dhe do të radhiten të parët nëse dhurohet diçka. Pse të porosis darkë nëse mund të marr një mostër meze të lirë? Edhe nëse ka një kufizim për të ndarë vetëm një gjë për person, ata nuk do të turpërohen të kërkojnë një pjesë shtesë.

Bricjapi

Ju sigurisht mund t’i imagjioni Bricjapët si drejtorë të një kompanie të madhe, të cilët shumë lehtë do t’ia paguajnë vetës një bonus të madh dhe më pas thonë se ky ka qenë një vit i keq për ngritje ekonomike. Nuk është se ata janë tmerrësisht egoistë, ata thjesht mendojnë se meritojnë më shumë se të tjerët, sepse janë të prirur dhe bëjnë shumë përpjekje. Është një kënaqësi e madhe për ta që të bëjnë një punë të mirë, por edhe më të madhe kur shohin që ajo ka paguar financiarisht.

Luani

Luanët janë shumë inteligjentë dhe duan që ta tregojnë atë. Gjithmonë do të gjejnë një vrimë për të mashtruar të tjerët dhe nuk ua ndien se sa mund të dëmtojnë të tjerët. Zakonisht i përmbahen ligjit, por nuk do ta kenë problem të hapin një llogari bankare në një shtet tjetër vetëm për të shmangur pagimin e taksave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat