Nëntë lloje të grave që bëjnë çdo burrë t'ia mbathë me vrap

Life style

Nëntë lloje të grave që bëjnë çdo burrë t'ia mbathë me vrap

Më: 8 prill 2021 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

Sipas ekspertëve, ekzistojnë personalitete femrash që do t’i bënin burrat të arratiseshin, dhe ato kanë identifikuar 9 lloje të grave që fjalë për fjalë trembin universin mashkullor.

Pas magjisë fillestare të takimeve të para, burrat përfundojnë duke mos toleruar sjellje të caktuara të takimit të tyre.

Në veçanti, ekzistojnë identitete të sakta femërore që i duken një mashkulli mjaft të patolerueshëm.

Për këtë arsye, para se të fillojnë një lidhje serioze, ata tërhiqen.

Këto janë profile specifike të grave që aktivizojnë një forcë të neveritshme nga ana e burrave.

Nuk ka të bëjë vetëm me gra të forta dhe të pavarura, por edhe me personalitete tepër të papjekura ose narciziste.

Gjeni se cilat gra i trembin më shumë burrat

Narcistet

Janë gratë që kërkojnë vazhdimisht vëmendjen e tij dhe të tjerëve.

Ata që nuk hezitojnë të bëjnë gjithçka që është e mundur për të tërhequr shokë tek ata në mënyrë që të tërheqin vëmendjen ndaj vetes gjithmonë dhe në çdo rast.

Kur flasin për jetën e tyre në çift, ata flasin për të në vetën e parë njëjës.

Llojet tepër të varura

Kur një marrëdhënie kthehet në një varësi, qoftë fizike, emocionale, financiare, është një shenjë e keqe. Në fakt, marrëdhënia mund të bëhet torturë për të dy ju.

Gratë totalisht të papjekura

Një grua emocionalisht e papjekur mund të jetë një plagë nëse mendoni të shkoni më tej me të në marrëdhënien tuaj.

Profili i këtij personaliteti parashikon një seri të bukur defektesh që në planin afatgjatë mund ta çojnë një burrë të marrë rrugën e arratisjes.

Gratë e papjekura janë në fakt: xheloze, 100% të varura nga partneri i tyre, ato kanë vështirësi të imagjinojnë një jetë pa atë të tyre.

Ata gjithashtu janë shpesh fëminorë dhe për këtë arsye nuk e marrin jetën si çift shumë seriozisht.

Gratë e rrjeteve sociale

Këta janë fanset e pa penduara të mediave sociale që janë të fiksuar pas imazhit të tyre që ata reflektojnë në botën virtuale.

Në disa raste këto janë personalitete të përkushtuar ndaj narcizmit ose ekzibicionizmi të pastër dhe të thjeshtë.

Dhe për t'u shprehur ata nuk mund të heqin dorë nga smartphone dhe rrjetet sociale.

Ato nuk janë të pëlqyera nga bota mashkullore

Gratë e fiksuara me pamjen fizike 

Ndër llojet e grave që trembin burrat janë ato që kujdesen për trupin e tyre pothuajse me fiksim.

Kështu që ata i kushtojnë vëmendje asaj që hanë, asaj që veshin, zakonisht shkojnë në llixha dhe palestra dhe janë gjithnjë të azhurnuar me modelet e fundit.

Ata që kanë një qëndrim 'diva'

Burrat e sotëm nuk i pëlqejnë vërtet gratë që mendojnë se gjithçka u takon ose u lejohet atyre.

 Por jo të gjithë i tolerojnë ata që priren të sillen ashtu si dëshirojnë pa qenë kurrë përgjegjës para askujt.

Gratë fatale

Disa gra mund të jenë mizore kur bëhet fjalë për zemrën e një burri duke luajtur rolin e një magjepsëseje apo një femre fatale .

Ndërsa një marrëdhënie e tillë fillimisht mund të jetë magjepsëse, në fund ajo nxjerr disa tipare të errëta.

Ata që veprojnë si "Unë di gjithçka"

Mungesa e përulësisë dhe një qëndrim shumë krenar nuk i kënaq burrat.

Edhe pse fillimisht mund të bëjë përshtypje, atëherë në planin afatgjatë është e padurueshme.

Ju nuk mund të krijoni një marrëdhënie me ata që gjithmonë besojnë se kanë të drejtë ose dinë gjithçka.

Gratë që janë plot kritika

Si t’i besojmë një gruaje që vazhdon ta kritikojë vetëm për t’u treguar?

Burrat kanë frikë nga gratë që janë shumë të mbushura me vetveten për të injoruar nevojat e të tjerëve.

Kjo zakonisht nuk i bën mirë çiftit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat