Çfarë shohin burrat së pari tek një grua?

Life style

Çfarë shohin burrat së pari tek një grua?

Më: 21 prill 2021 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Kur e pyesim partnerin tonë se çfarë i ra në sy herën e parë kur na pa dhe ai na përgjigjet “personaliteti dhe e qeshura juaj”, është qesharake, por ne do të përpiqemi të mos e besojmë fare atë.

Dihet se kur një burrë shikon një grua për herë të parë, sytë e tij tërhiqen pashmangshmërisht nga linjat e saj trupore. Megjithëse një studim i fundit i botuar në Daily Mail mund të na bëjë të ndryshojmë mendje për burrat!

Burrat shohin para së gjithash… sytë!

Burrat nuk janë (të gjithë) perversë të mëdhenj që mendojnë vetëm për “atë” dhe që na zhveshin me sytë e tyre sapo të kemi kthyer shpinën. Gjëja e parë që një burrë shikon tek një grua kur e sheh për herë të parë janë sytë. Në çdo rast, kjo është ajo që deklarojnë 70% e burrave. Burrat, nën pamjen e tyre të ashpër, janë mbi të gjitha romantikë të mëdhenj që kërkojnë të mbyten në vështrimin e bukur të të dashurës së tyre. Por sidoqoftë: të ballafaquar me një dekolte të hapur, shoqëruar nga një palë sytjena të ngushta, burrat e kanë problem të na shohin në sy!

Më pas vjen buzëqeshja!

Këta zotërinj kanë filluar të na befasojnë! Sepse ndryshe nga ajo që besojnë shumica, duke thënë se pasi kanë parë sytë tanë për një kohë të gjatë, burrat zbresin drejtpërdrejt shumë më poshtë, ne përgjigjemi: gabim! Gjëja e dytë që shohin burrat kur takojnë një grua është buzëqeshja.

Një buzëqeshje është një tregues i shkëlqyeshëm i moralit të personit para jush. Kështu që nëse ata na shohin të buzëqeshur dhe duke qeshur në skajin tjetër të lokalit, ata do ta marrin si “në rregull, ajo duket me humor të mirë, ndoshta unë mund të shfrytëzoj shansin dhe të shkoj t’i afrohem”. Pa harruar që goja është një zonë tek gratë që tërheq në mënyrë të pashmangshme burrat, për shkak të potencialit të saj shumë të mirë dhe të keq…

Dhe më pas gjoksi!

Në vendin e tretë të podiumit të gjërave që burrat i shikojnë së pari te një grua, ne gjejmë…gjoksin. Epo, kjo është përfundimisht mjaft logjike, sepse për një mashkull gjoksi është simboli i feminitetit, as më shumë e as më pak.

Lajm i mirë: pesha, këmbët dhe vithet vijnë përkatësisht në vendin e 4, 5 dhe 6. Kjo do të thotë që një grua simpatike dhe e këndshme për një burrë nuk është domosdoshmërisht një grua me një trup model dhe këmbë që janë 2 metra të gjata! Përkundrazi, ajo është një grua me një vështrim magjepsës, një buzëqeshje të bukur dhe që duket me humor të mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat