​8 të vërteta jetësore që shpirti juaj do të dëshironte t’i mbani mend

Life style

​8 të vërteta jetësore që shpirti juaj do të dëshironte t’i mbani mend

Më: 6 maj 2021 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Është e lehtë të harrosh se kush jemi, nga vijmë dhe çfarë mund të jemi të gjithë. Ndonjëherë të gjithëve na duhet një kujtesë për t'u rikthyer në rrugën e duhur.

Shpirti është i përjetshëm, i përjetshëm dhe pafundësisht i mençur. Meqenëse shpirti është një burim mençurie dhe udhëzimi, ai gjithmonë përpiqet të komunikojë me ne, veçanërisht kur po kalojmë një kohë vuajtjesh të mëdha.

Ju jeni aty ku duhet të jeni

Pavarësisht nga çfarë po kaloni, pa marrë parasysh rrugën që ju solli atje ku jeni tani, ju jeni aty ku duhet të jeni. Nuk janë zgjedhjet që mund të zgjidhni, rrugët që mund të ndiqni, është thjesht vendi ku jeni tani. Shpirti juaj dëshiron që ju të dini se shumë gjëra ndodhin për një arsye, por që këto arsye për të mirën tonë më të lartë nuk mund të njihen për ne. Kini besim sepse në fund gjithçka do të dalë mirë.

Gjithçka është e përkohshme

Asgjë nuk zgjat përgjithmonë as e mirë as e keqe dhe asgjë nuk do të zgjasë kurrë. Është e rëndësishme të dini kur një derë mbyllet, tjetra po pret që ju ta hapni. Nis atë udhëtim plot ulje dhe ngritje që ne e quajmë jetë.

Ju jeni dinjitoz, kur e konsideroni veten të mangët ose të pamjaftueshëm është një rebelim kundër betejës tuaj. Ka arsye të njohura për shpirtin tuaj që ju bëjnë ata që jeni.

Vdekja është një iluzion

Ju si një fragment i individualizuar i vetëdijes së lartë nuk mund të shkatërroheni kurrë. Ju nuk keni çfarë të frikësoheni sepse nuk keni asgjë për të humbur. Kur trupi juaj fizik të vdesë do të keni më shumë sesa në botën materiale.

Ju jeni të dashur

Frekuenca e dridhjeve të Universit është frekuenca e dashurisë. Fuqia e jetës që ju krijoi ju do pa kushte ashtu si jeni dhe se dashuria është e pakushtëzuar.

Ai e vlerëson vlerën e tij ndaj vetes dhe jo ndaj të tjerëve

Nëse vazhdimisht kërkoni konfirmim jashtë vetes, nuk do të jeni kurrë të lumtur. Ne jemi të gjithë të ndryshëm dhe të gjithë i perceptojmë gjërat ndryshe, dhe reputacioni juaj nuk është diçka që mund ta kontrolloni. Kur jeta ju godet, mos harroni se ne të gjithë jemi flokë dëbore të bukura dhe unike. Ndaloni përpjekjet për të kënaqur njerëzit dhe filloni të kënaqeni, jeta është e shkurtër.

Ai jeton në të tashmen

Mos qëndroni në të kaluarën ose mos ëndërroni për të ardhmen. Gjeni pasionin tuaj dhe merrni kontrollin. Sigurisht, disa gjëra të këqija kanë ndodhur në të kaluarën, por mos lejoni që t'ju formësojnë. Lironi të kaluarën dhe vlerësoni atë që keni tani.

Ju keni gjithçka që ju nevojitet

Të gjitha aftësitë, talentet dhe motivimi që ju nevojiten tashmë janë brenda jush. Ju duhet të besoni në veten tuaj dhe të bëni më të mirën që mundeni për të arritur atje ku dëshironi. Mos harroni se tashmë i keni të gjitha mjetet e nevojshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat