Çfarë zbulon profesioni juaj për jetën tuaj seksuale?

Life style

Çfarë zbulon profesioni juaj për jetën tuaj seksuale?

Më: 29 maj 2021 Në ora: 22:43
Foto ilustrim

Clover, një aplikacion takimesh, zhvilloi një sondazh duke kërkuar që 33,000 përdoruesit e tij të siguronin informacion në lidhje me kërkesat e tyre të marrëdhënieve, si dhe profilin e tyre profesional.

Ata që morën pjesë në hulumtim ishin midis 18 dhe 60 vjeç! Le të shohim!

Pra, përgjigjet treguan se aktorët kërkojnë marrëdhënie të përkohshme, mjekët duan një “mik” ndërsa gazetarët duket se preferojnë kënaqësitë efemere!

Nëse tani po kërkoni diçka “serioze” dhe të qëndrueshme, atëherë llogaritarët, psikologët dhe infermierët janë ideale pasi ata priren të kërkojnë marrëdhënie më afatgjata. Farmacistët, dizajnerët dhe zhvilluesit gjithashtu kanë një qëllim serioz.

Inxhinierët dhe avokatët gjithashtu i përkasin mungesës së stabilitetit.

Pavarësisht identifikimit të sjelljeve të zakonshme erotike nga profesioni, CEO i Clover Isaac Raichyk tha se studiuesit nuk kishin rënë dakord me ato karakteristika të secilit profesion që rezultojnë në zgjedhje specifike erotike. Sidoqoftë, ai beson se koha e lirë dhe të ardhurat mund të luajnë një rol.

“Fakti që shumë përdorues duket se zgjedhin mënyra mund të jetë gjithashtu një mënyrë e sigurt për të” luajtur “për t’u siguruar që ata të njohin sa më shumë njerëz para se të përfundojnë.”

Është vërejtur se rezultatet e këtij sondazhi mund të jenë për shkak të faktit se baza e përdoruesve të Clover, e cila filloi të funksionojë në Prill dhe është një aplikim takimesh bazuar në vendndodhjen gjeografike të përdoruesit, përbëhet nga 70% e burrave dhe 30% nga gratë. Për të pasur një pamje më të mirë të zakoneve erotike të përdoruesve të tyre, megjithatë, studiuesit e aplikacionit u kërkuan atyre të shprehin mendimet e tyre përmes Twitter.

“Unë jam një aktor/gazetar që kërkoj një marrëdhënie të përkohshme”, tha Whitney Leigh Young, duke konfirmuar gjetjen e hulumtimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat