10 kategoritë e vajzave me të cilat nuk duhet të martoheni kurrë

Life style

10 kategoritë e vajzave me të cilat nuk duhet të martoheni kurrë

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 14:55
Ilustrim

Tërheqja e madhe ndaj një femre, mund të konfuzojë meshkujt duke e çuar pasionin e momentit në martesë. Por jo gjithmonë kjo zgjedhje është e duhura dhe mund të pendoheni shumë shpejt. Sipas një site amerikan “Date me” meshkujt përpara se t’i propozojnë një femre për martesë duhet të kenë parasysh disa karakteristika kryesore.

1. Mos u marto me një vajzë që është e ‘etur’ për mashkull dhe të jepet që në takimin e parë.

2. Mos i propozo një gruaje që flet shumë dhe gjysmën e fjalëve të saj nuk i kuptoni.

3. Si do kaloni jetën me një vajzë që vetëm ankohet dhe gjen të meta tek ju në çdo rast?

4. Mos u marto me një femër që ka prioritet gjithmonë pamjen e jashtme dhe vetëm për këtë gjë mendon.

5. Mos e çoni në shtëpi një vajzë që e ka të vështirë të zgjedhë edhe se çfarë çorapesh do veshë.

6. Gratë që harxhojnë shumë do iu rrënojnë ekonominë, lërini ato të shkatërrojnë jetën e dikujt tjetër, jo tuajën.

7. Mos e merrni seriozisht një femër që pëlqen alkoolin, kur të jetë e dehur mund të përfundojë në shtrat edhe me shokun tuaj.

8. Një vajzë me komplekse nuk do jetë e lirshme as me ju, kështu që nuk do bëheni psikologu i saj.

9. Mos u martoni me një grua të pavarur, do ua përplasë në fytyrë këtë sa herë t’i jepet rasti.

10. Gratë ‘feministe’ do jenë telash për ju, nëse ajo do një unazë le t’ia japë dikush tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat