Me këtë pije, thojuni lamtumirë inflamacioneve në vjeshtë

Life style

Me këtë pije, thojuni lamtumirë inflamacioneve në vjeshtë

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Ushqyerja është thelbësore për një sistem imunitar të fortë, i cili mund të ofrojë mbrojtje kundër sëmundjeve sezonale si gripi, si dhe problemeve të tjera shëndetësore, përfshirë artritin, alergjitë, etj.

Më poshtë do t’ju tregojë si të përgatisni pijen “magjike” që ju shpëton nga inflamacionet e stinës.

Përbërësit:

2 mollë

Pak xhenxhefil të freskët

1/2 lugë çaji shafran i Indisë

1 filxhan kube akulli

1 filxhan ujë

Agave ose shurup panje

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini derisa përzierja të bëhet homogjene. Dhe ja, pije është gati për t’u pirë.

Nëse bëni më shumë sesa duhet, mund ta ruani në frigorifer si smoothie. Dhe kur temperaturat të bien, hiqni kubet e akullit dhe përdorni ujë të nxehtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat