Shefat më të mirë dhe më të këqij sipas shenjës së horoskopit

Life style

Shefat më të mirë dhe më të këqij sipas shenjës së horoskopit

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 07:17
Foto ilustrim

Disa njerëz duken sikur kanë lindur për të udhëhequr. Ata janë të kënaqur të japin udhëzime, dhe thjesht duke hapur gojën dhe duke ngritur vetullat, njerëzit automatikisht i dëgjojnë ata. Pra, cili është sekreti i tyre? Për Susan Taylor, janë yjet dhe shenjat tona të zodiakut ato që përcaktojnë nëse njerëzit kanë lindur për të udhëhequr.

Në vendin e punës, një menaxher i mirë duhet të jetë i vendosur, i organizuar, i afrueshëm dhe i kuptueshëm, megjithatë jo të gjithë i kanë këto cilësi. A keni vënë re se disa njerëz kanë një autoritet natyror, ndërsa të tjerët luftojnë për t’u dëgjuar? A jeni në gjendje të jepni udhëzime me qetësi dhe seriozitet? Po eprorët juaj, a janë ata të aftë të udhëheqin një ekip në mënyrë efikase? Susan Taylor, zbulon se cilat shenja të zodiakut janë shefa të mëdhenj dhe cilat jo!5 shefat më të mirë sipas shenjës së zodiakut

Luani është shefi më i mirë

Luanët shpesh udhëheqin me zemrat e tyre. Ata janë njerëz autoritarë dhe janë ndikues të shkëlqyeshëm të ekipit. Ndryshe nga të tjerët që sundojnë me grusht të hekurt, Luanët duhet të ndihen të pëlqyer dhe do të bëjnë gjithçka të mundshme për të kënaqur stafin dhe partnerët e tyre të biznesit. Nëse shefi juaj është një Luan, ju patjetër do të shkoni mirë me ta dhe kurrë nuk do të vini në dyshim autoritetin e tyre.

Dashi është një menaxher i rreptë

Dashi nuk i shmanget punës së palodhur dhe kërkon respekt nga ekipi i tij. Me Dashin, me të vërtetë është gjithçka ose asgjë, nëse njerëzit i pëlqejnë, ata do të ndjekin shembullin e tyre. Të qenit popullor nuk është e rëndësishme për Dashin, ata preferojnë të përqëndrohen të jenë në krye në botë dhe nuk e kanë problem nëse duhet të shkelin të tjerët me këmbë për ta bërë këtë.

Shigjetari është një shef i afrueshëm

Shigjetarët njihen si shefa të lumtur. Ata janë gjithmonë në një humor të mirë dhe optimistë, që do të thotë se njerëzit i dëgjojnë ata pavarësisht nga mungesa e autoritetit të tyre natyral. Në sytë e një Shigjetari, gjithçka është e mundur, ata janë shumë të mirë kur bëhet fjalë për motivimin e ekipit të tyre dhe janë të lumtur të ndajnë frytet e punës së tyre të palodhur kur rezultatet janë të suksesshme.

Akrepi ka lindur për të udhëhequr

Akrepët janë sigurisht mbresëlënës, ata e duan autoritetin, fuqinë dhe tërheqjen e vëmendjes. Në zyrë, ata njihen si Zoti i Vallëzimit. Akrepët janë shefa të shkëlqyer, sepse intuita dhe vendosmëria e tyre është e pakundërshtueshme, megjithatë, ata shpesh do të përdorin metoda jo të duhura për të arritur objektivat e tyre.

Bricjapi është një udhëheqës kërkues

Bricjapët janë shefa kokëfortë dhe të papërkulur, ata janë të pamëshirshëm dhe të pandalshëm në zyrë. Ajo që është e admirueshme për ta është fakti se ata nuk kanë frikë të ngrenë mëngët dhe të japin një dorë nëse është e nevojshme. Problemi i tyre është se etika e tyre e punës është shpesh shumë më e lartë se ajo e stafit të tyre

Dhe 4 shefat më të këqij të mundshëm janë:

Gaforrja është shumë emocionale

Gaforret janë një nga shenjat më të papjekura të zodiakut dhe shumë fëmijërore për të drejtuar një ekip njerëzish, ata janë të njohur për krizat e tyre dhe ofendohen lehtësisht kur shfaqet një problem, dhe ndihen të akuzuar.

Virgjëresha është shumë perfeksioniste

Virgjëreshat ngecin lehtë dhe tërhiqen nga vala e detajeve, dhe shpesh humbasin shumë kohë për shkak të vëmendjes së tyre të madhe ndaj detajeve. Virgjëreshave shpesh u mungon vetëbesimi dhe ndonjëherë ndihen në siklet dhe jo rehat kur japin udhëzime.

Peshqit nuk mund t’i përballojnë emocionet e tyre

Shefat Peshq rrezikojnë të shpërqendrohen kur janë të mbingarkuar me punë. Ata nuk janë të kënaqur të marrin përgjegjësitë dhe nuk merren me stresin në mënyrë shumë efektive, që do të thotë se kanë tendencë t’i shtyjnë gjërat deri në minutën e fundit, gjë që është e rrezikshme në botën e biznesit! Peshqit ndikohen lehtësisht nga partnerët e biznesit dhe me kaq shumë opinione që ka përreth, ata ndonjëherë nuk janë në gjendje të marrin vendime. Peshqit japin udhëzime kontradiktore dhe nuk kanë autoritet.

Peshoret urrejnë të flasin me mendjen e tyre

Peshoret përpiqen të marrin frenat, dhe përparësia e tyre numër një është t’i mbajnë të gjithë të lumtur. Ata janë shumë diplomatikë dhe nuk janë në gjendje të shprehin mendimin e tyre dhe të marrin vendime të rëndësishme kur është e nevojshme. Nga ana tjetër, Peshoret bëjnë ndërmjetës të shkëlqyeshëm, por ata ndoshta duhet të kalojnë në një pozicion drejtues!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat