Si ta hiqni erën e hudhrës nga duart tuaja?

Life style

Si ta hiqni erën e hudhrës nga duart tuaja?

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:47
Foto ilustrim

Ju me siguri e dini vetë se sa e shëndetshme është hudhra dhe sa ndihmon në forcimin e imunitetit

Shumica e njerëzve e shmangin konsumimin e saj për shkak të erës së pakëndshme.

Po ju tregojmë një hile të thjeshtë se si ta hiqni këtë erë specifike.

Si ta hiqni erën e hudhrës?

Kur e konsumoni hudhrën ajo qëndron me ju, sepse përmban vajra që hyjnë në gjak dhe në indet e mushkërive dhe mbeten në sistemin tuaj shumë kohë pas konsumimit.

Ilaçet – përtypja e majdanozit, marrja e tabletave të klorofilit – tingëllojnë mirë, por ato nuk funksionojnë.

Ju mund të jeni në gjendje të maskoni erën përkohësisht, por sapo të hyjë në sistemin tuaj, asgjë, përveç kohës nuk do ta heqë atë. Pra, shijojeni hudhrën.

Prerja e hudhrës është një histori tjetër:

Për të hequr erën e hudhrës nga duart tuaja, thjesht fërkoni gishtat në çelik të pandryshkshëm. Shufrat prej çeliku të pandryshkshëm shiten për këtë qëllim, por edhe lavamanët ose tiganët prej çeliku funksionojnë po ashtu mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat