Krem i bërë në kushte shtëpie për mbrojtje të lëkurës gjatë ditëve të ftohta

Life style

Krem i bërë në kushte shtëpie për mbrojtje të lëkurës gjatë ditëve të ftohta

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 16:33
Foto ilustrim

Në dimër lëkura ka nevojë për më shumë përkëdhelje se zakonisht për të parandaluar thatësinë dhe kruajtjen.

Andaj ju mund të përgatisni edhe në shtëpi produkte efikase kundër tharjes së lëkurës.

Më poshtë gjeni një recetë me tre përbërës natyralë që do të bëjë lëkurën tuaj të ndjehet e lëmuar dhe elastike gjatë ditëve të ftohta të dimrit.

Përbërësit

* Ujë trëndafili – 1 lugë gjelle

*Glicerinë – 50 ml

*1 kapsulë e vitaminës E

Metoda

*Përzini përbërësit së bashku në një enë të pastër

*Tundni mirë

*Përdorni sipas nevojës

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat