Rrëfehet 27 vjeçarja: Kam humbur dëshirën për seks, sepse...

Life style

Rrëfehet 27 vjeçarja: Kam humbur dëshirën për seks, sepse...

Nga: B.S. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, i është drejtuar me një histori 27 vjeçarja e cila tregon problemin që po kalon në martesën e saj.

Ajo tregon që ka humbur dëshirën për seks që kur janë bërë me djalë.

Dëshira për seks sipas 27 vjeçarës nuk po i vjen asnjëhere, përkundrazi ajo shprehet se ndjehet në siklet çdohere që burri i saj i përmend seksin.

Psikologia në lidhje me këtë thotë se është mëse e kuptuar të ketë humbje të dëshirës për seks pasi je bërë nënë dhe fëmija ju shpenzon energji.

Flisni me të dashurin tuaj dhe shpjegoni se qasja e tij po i përkeqëson gjërat, i drejtohet më tej psikologia.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Jam lodhur duke u munduar ta mbajë marrëdhënien time në rrugën e duhur.

I dashuri im dëshiron seks gjatë gjithë kohës dhe unë po ndjehem e ngulfatur nga kërkesat e tij, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Më pëlqente seksi para se të kishim djalin tonë, i cili është katër muajsh. Por kohët e fundit kam humbur plotësisht dëshirën.

Tani sinqerisht nuk do të më interesonte nëse nuk do të bëja më kurrë seks.

Unë jam 27 vjeçare dhe i dashuri im është 29 vjeç. Atij nuk i intereson që unë nuk jam më e interesuar.

Ai më ngacmon çdo ditë për seks dhe e urrej atë.

Është aq e keqe në raste saqë më vjen keq kur më afrohet. Unë thjesht dua të mbetem vetëm.

Më duket e lodhshme vrapimi pas djalit tonë gjatë gjithë ditës dhe mbajtja pastër e shtëpisë.

Pastaj ai vjen në shtëpi dhe kërkon seks - është absolutisht gjëja e fundit që dua.

Përgjigjja e psikologes: Nuk është e pazakontë që nënat e reja të humbasin epshin e tyre.

Hormonet tuaja do të luhaten shumë, ju do të jeni të lodhur duke u kujdesur për fëmijën tuaj të ri dhe trupi juaj po pëson ndryshime të mëdha.

Shtoni kërkesat e vazhdueshme të të dashurit tuaj për seks në përzierje dhe me të drejtë do të ndjeni presionin.

Flisni me të dashurin tuaj dhe shpjegoni se qasja e tij po i përkeqëson gjërat.

Shpjegoni se edhe ju duhet të kujdeseni - për t'i ndihmuar ato ndjenja të dashura të kthehen./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat