Cili artikull nuk duhet të pastrohet me letër kuzhine

Life style

Cili artikull nuk duhet të pastrohet me letër kuzhine

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 20:23
Foto ilustrim

Shumë prej nesh përdorin letër kuzhine për të pastruar çdo ditë sende të ndryshme personale dhe sende shtëpiake.

E vërteta, megjithatë, është se përdorimi i saj kërkon më shumë vëmendje. Kjo për shkak se nuk duhet përdorur për të gjitha objektet.

A e dini, për shembull, që nuk duhet të përdorni letër kuzhine mbi objektet prej druri? E megjithatë duhet ta shmangni sepse letra e kuzhinës mund ta gërvishti këtë lloj mobilje. Mund të mos e imagjinoni, por pluhuri është mjaft i ashpër për mobiljet tuaja dhe e njëjta gjë vlen edhe për letrën e kuzhinës.

Pra, duhet të përdorni një shtupë pambuku për të mbrojtur mobiljet tuaja nga gërvishtjet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat