Cilët meshkuj të Horoskopit bien në dashuri me femrat e gabuara

Life style

Cilët meshkuj të Horoskopit bien në dashuri me femrat e gabuara

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 17:04
Ilustrim

Meshkujt që i përkasin shenjave të mëposhtme duket se bëjnë të njëjtin gabim pa pushim dhe zgjedhin femra “të papërshtatshme” në jetën e tyre, si pasojë lëndohen dhe pyesin veten se çfarë nuk shkoi përsëri!

A kanë ata vetë një pengesë të madhe apo thjesht ndodh? Yjet kanë një shpjegim për këtë! Lexoni më poshtë pse Peshqit, Peshorja dhe Shigjetari nuk mësojnë kurrë dhe përsërisin të njëjtin gabim në lidhjet e tyre të dashurisë:

Peshqit

Durimi që ka si karakteristikë shenja juaj e horoskopit së bashku me romancën, prirjen për të ëndërruar dhe bota juaj intensive emocionale shpesh ju çojnë drejt zgjedhjeve të këqija dhe të njëjtave gabime! Është si të mos shohësh qartë dhe të përsërisësh të njëjtin model çdo herë në njohje dhe marrëdhënie të reja. Ju e formoni botën tuaj bazuar në renë tuaj rozë dhe besoni se gjithçka është perfekte, ndërsa shenjat ekzistojnë dhe ju I injoroni ato, për të jetuar ëndrrën!

Toleranca që tregoni në situata që ndonjëherë mund të jetë e tepruar dhe e tërhequr, është gjëja më e keqe që i bëni vetes. Kur kupton se gjithçka që jeton në një marrëdhënie nuk është parajsë, por ferr, atëherë është tepër vonë dhe drama fillon për mirë!

Peshorja

Peshorja është e dyta në listë që shumë shpesh e shtyp lehtësisht! Në fund të fundit, ajo është një nga shenjat e Horoskopit që kërkon përkushtim dhe bashkim, ndaj nuk është e vështirë ta braktisësh! Në fakt, nëse i flisni për dashurinë dhe shoqërinë e përjetshme, ajo do të jetë aq e mahnitur sa do të kapërcejë të gjithë negativitetin që ka përballë për të bërë një tjetër lidhje të suksesshme. Edhe për shkak se është e vështirë të ndahet kur është në një lidhje, ajo shpesh përfundon duke vuajtur nga personi i gabuar.

Shigjetari

Shigjetari, i cili e shijon aq shumë aventurën në jetën e tij, e sheh çdo marrëdhënie të re si një përvojë të re që dëshiron ta jetojë në maksimum. Ndaj fillon me entuziazëm dhe humor më të mirë pa e vlerësuar siç duhet çdo rast. Por për shkak se ai i përket shenjave të zodiakut që nuk negociojnë pavarësinë, shpirtin e lirë dhe lirinë e tyre kur kupton se partneri i tyre nuk ka të njëjtat dëshira dhe toleranca e tyre nuk është aq e madhe, ai fillon të shtypet dhe dëshiron të largohet, por në të njëjtën kohë tashmë zhvilloni ndjenjat për tjetrin dhe përfundoni të bllokuar në një rreth vicioz!/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat