Njerëzit tregojnë arsyet pse i lanë papritur partnerët e tyre

Life style

Njerëzit tregojnë arsyet pse i lanë papritur partnerët e tyre

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

1. "Nuk jam krenare për këtë por njëherë kam lënë shumë keq djalin me të cilin po dilja. Ai që në takimet e para nisi të fliste për martesën dhe madje më çoi në shtëpi për të takuar prindërit. Theksoj ishte takimi i parë!"

2. "Unë u zhduka nga i dashuri im i 3 viteve. Ne ndaheshim dhe lidheshim shpesh, por kjo u bë shumë e lodhshme emocionalisht për mua. S'ka rëndësi sa herë përpiqesha ta bëja të lumtur, ai ma kthente duke më bërë të dukesha si e çmendur. Më izolonte prej miqve dhe jeta ime përtej tij. E toleroja sepse e doja, por mora vendimin e prerë për t'u larguar përfundimisht. Më çonte mesazhe dëshpërimi për t'u kthyer, por s'kishte kuptim. U zhduka prej tij!"

3. "Nuk ma bënte zemra t'ja thoja, por ajo ishte shumë e ngjitur. Donte të takoja prindërit e saj pas 2 takimesh dhe donte të dilnim disa herë në javë. Çdo gjë të vogël e kthente në bisedë serioze dhe diskutohej me orë të tëra. Thjesht s'e bëja dot më, po mbytesha."

4. "Iu largova pas 6 muajsh lidhje. Ai s'e vendosi dot kurrë nëse donte një lidhje dhe ishte gjatë gjithë kohës konfuz. Njëherë, nuk mora vesh prej tij asgjë për 3 javë rresht dhe pastaj më shpjegonte çfarë i kishte ndodhur. Më kërkoi të dilnim, unë nuk dola. U zhduka prej tij dhe sot, 15 vite më vonë jam krenare për këtë vendim."

5. "Unë dhe i dashuri im u zumë dhe i thashë që dua të ndahemi. Takova dikë tjetër dhe i dhashë numrin tim. S'e di ç'ndodhi dhe u pajtova me të dashurin, kur djali i ri që njoha më telefonoi papritur. M'u dhimbs t'i tregoja të vërtetën dhe thjesht u zhduka. I dashuri im është sot bashkëshorti i 13-viteve dhe besoj që kam bërë zgjedhjen e duhur."

6. "Sapo kisha përfunduar një lidhje 10 vjeçare, kisha kaluar një divorc dhe isha nënë e një vogëlushi. S'e kuptoja atë kohë, por unë realisht s'doja të isha në një lidhje. Ishte më e thjeshtë për mua të injoroja mesazhe, telefonata dhe të gjeja atë njeriun tjetër."

7. "Ai ishte i fejuar me nënën e dy fëmijëve të tij. Asnjë detaj prej këtyre s'ma kishte përmendur më herët. Ishte zhdukje e menjëhershme dhe kam 0 ndjesi pendese."

8. "Unë kam lënë dikë kur isha 21 vjeç. Ai më tha se ishte 24, por kur i pashë kartën ishte 34 vjeç. Nëse do të ishte treguar i sinqertë do të kishte një shans me mua, por që nga ai moment unë thjesht ika!"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat