Koha që i duhet një personi të shenjës së Gaforres të dashurohet

Life style

Koha që i duhet një personi të shenjës së Gaforres të dashurohet

Më: 9 nëntor 2021 Në ora: 22:50
Foto ilustrim

Nuk duhet shumë kohë që të dashuroheni në Gaforren e ëmbël dhe të ndjeshme të zodiakut.

Nga natyra, Gaforret janë të dashur, të mirë dhe të edukuar. Ata janë romantikë, besnikë dhe shumë në përputhje me atë që dëshiron zemra e tyre.

Mbi të gjitha, ata gjithmonë do të sigurohen që ju të dini se sa vleni për ta. Kjo është, sigurisht, pasi ata të besojnë mjaftueshëm sa të të japin zemrën e tyre.

Nëse ende nuk keni arritur këtë fazë dhe po mendoni se çfarë mund të ndiejë personi juaj i shenjës së Gaforres, të dini se sa kohë i duhet kësaj shenje të dashurohet mund t’ju ndihmojë.

Çdo shenjë e zodiakut i afrohet dashurisë ndryshe. Sipas astrologëve, ka disa gjëra kryesore që duhet të dini për Gaforren dhe dashurinë.

“Një Gaforre e dashuruar është një pamje e gëzueshme”, tha astrologia Arriana Fox për Bustle. “Kjo shenjë e sheh dashurinë si një angazhim afatgjatë dhe nuk synohet të trillohet. Ndjenjat tuaja më mirë të jenë marrëveshja e vërtetë, ose ata do ta shohin përmes saj. Edhe pse janë mirë me marrëdhëniet e rastësishme, ata nuk shpenzojnë aq shumë kohë ose energji për ata siç do të bënin në një bashkim të përkushtuar me të vërtetë. Nëse doni të jeni serioz me një Gaforre, duhet të jeni të përgatitur të hapni zemrën tuaj sinqerisht që ata të shohin se çfarë ka brenda jush”.

Me sa u tha, duhet pak kohë që Gaforrja të dashurohet. Siç thotë Kristina Semos, astrologe, ata do të fillojnë duke testuar ujërat së pari për të parë nëse mund t’ju besojnë. Kjo pjesë mund të jetë pak e ngadaltë, thotë Semos. Ndonjëherë mund të duket sikur marrëdhënia juaj nuk po ecën aspak përpara. Por nëse vërtet besoni se Gaforrja është për ju, atëherë thjesht kini durim.

“Sapo të kuptojnë se mund të kenë besim dhe ndoshta varen nga ju, atëherë ‘dashuria’ mund të jetë pothuajse e menjëhershme”, thotë Semos.

Në marrëdhënie, Gaforret duan të kenë një lidhje të thellë emocionale me partnerin e tyre. Ata janë të njohur për të ndjeshëm sepse kanë shumë ndjenja dhe duan të gjejnë dikë me të cilin mund të ndajnë ato ndjenja. Kjo është një nga arsyet më të mëdha pse është e rëndësishme që ata të gjejnë dikë që me të vërtetë mund t’i besojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat