Ligji i tërheqjes, ja se si gjen zbatim për shenjat e zodiakut

Life style

Ligji i tërheqjes, ja se si gjen zbatim për shenjat e zodiakut

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 08:52
F

Gjithçka që na ndodh në jetë është fryt i mendimeve tona: ky është ligji i tërheqjes. Po si funksionon në praktikë? Flet një ekspert astrologjie

Ne tërheqim mendimet që kemi. Ky është supozimi që qëndron pas librit më të shitur “Ligji i tërheqjes”, shkruar nga Esther dhe Jerry Hicks, i botuar më shumë se 15 vjet më parë. Sipas këtij “ligji”, jemi ne që me përmes mendimeve tona shkaktojmë atë që ndodh në realitetin tonë. Me fjalë të tjera, ngjarjet ndodhin sepse jemi ne që i tërheqim ato me mendimet tona të kombinuara me emocione pozitive dhe negative.

Një koncept i mbështetur tashmë në antikitet, nga filozofë si Sokrati dhe nga filozofitë orientale që e kishin kuptuar se ekziston një lidhje midis mikro dhe makros, gjithçka lidhet me gjithçka tjetër nga fije të padukshme, madje edhe nga ligjet fizike që ndoshta ne ende nuk kemi mundur t’i kuptojmë plotësisht, por që me kalimin e kohës, vëzhgimi dhe kërkimi do të fillojnë të na japin konfirmimin se gjithçka është e lidhur, gjithçka vibron me frekuencën e vet.

Edhe shenjat e zodiakut mund të vënë në jetë ligjin e tërheqjes, duke përfituar nga karakteristikat pozitive dhe tiparet tipike të shenjës: më poshtë, zbuloni se si!

DASHI

Karakteristikat pozitive: forca dhe guximi, entuziazmi dhe aftësitë organizative. Karakteristikat negative: nxitimi dhe impulsiviteti. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të … besoni fort në atë që dëshironi dhe shmangni ndikimin nga mendimet e të tjerëve. Në tabelën e vizionit, shkruani kush jeni dhe çfarë dëshironi, duke vizualizuar fillimin dhe fundin e dëshirës suaj. Këshilla: bëni meditim dhe punoni me durim.

DEMI

Karakteristikat pozitive: konkretësia, dashuria për natyrën dhe për kënaqësitë e jetës. Karakteristikat negative: ngjitja e tepërt pas gjërave materiale. Për të zbatuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të mos keni frikë nga ndryshimet dhe surprizat dhe mbi të gjitha nga improvizimi. Në tabelën e vizionit ju vendosni imazhe të vetive, natyrës dhe frymëzimit, ndoshta edhe duke shkruar kohët në të cilat dëshironi të realizoni dëshirat tuaja. Këshilla: mos rrini në vend.

BINJAKËT 

Karakteristikat pozitive: të dominuar nga Mërkuri, jeni shenja e komunikimit, intelektit, lajmeve dhe përvojave. Karakteristikat negative: ndonjëherë, kurioziteti i tepruar. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të kapërceni shkëputjen tuaj emocionale, racionalizimin e tepruar. Në tabelën e vizionit do t’ju duhet të kapërceni paqartësitë duke shkruar mesazhe zgjedhjesh konkrete dhe të besueshme. Këshilla: mësoni të heshtni.

GAFORRJA

Karakteristikat pozitive: amësia, nevoja për mbrojtje, ëmbëlsia. Karakteristikat negative: ankthi dhe nevoja e vazhdueshme për siguri. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të ndërmjetësoni, gjeni një harmoni në brendësinë tuaj që shpesh i nënshtrohet hënave, ndryshimeve të humorit dhe nervozizmit. Në tabelën e vizionit do t’ju duhet të shkruani gjëra që jeni të sigurt se dëshironi t’i arrini, reflektimi i thellë do të jetë rruga juaj përpara që të realizohet çdo dëshirë. Këshilla: mos i nxitoni hapat.

LUANI

Karakteristikat pozitive: vitalitet, vetëdije e madhe për potencialin tuaj. Karakteristikat negative: egocentrizmi, guximi dhe krenaria. Për të zbatuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të zbutni egon dhe ushqeni altruizmin, duke e shndërruar vetëbesimin në mundësinë për t’ia dhënë atë edhe të tjerëve. Në tabelën e vizionit do të duhet të shkruani fjali që përmbajnë një vullnet të madh, por edhe një ndjenjë të madhe përulësie, sepse një mbret i madh nuk i shërben vetes, por një turme. Këshilla: jini realistë.

VIRGJËRESHA

Karakteristikat pozitive: konservimi, analiza. Karakteristikat negative: sensi kritik ndaj vetes dhe ndaj të tjerëve, nevoja për të përsosur të papërsosshmen. Për të zbatuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të zbutni sensin kritik dhe të ecni drejt një mënyre më të lehtë ndërveprimi me veten dhe me të tjerët. Në tabelën e vizionit duhet të vendosni imazhe që frymëzojnë qetësi, të gjërave që dëshironi, duke zbutur vetëkontrollin.  Shkruani fjali për mënyrën se si dëshironi të lidheni me të tjerët, si dhe dëshirat tuaja me vlerë pozitive dhe të qëllimshme. Këshilla: kapërceni ankthet tuaja.

PESHORJA

Karakteristikat pozitive: delikatesë, përsosje, një nevojë e madhe për kontakte njerëzore. Karakteristikat negative: racionalitet i kujdesshëm. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të kapërceni frikën e konfliktit dhe konkurrencës, të cilat në një farë mënyre pengojnë që qenia juaj të zhvillohet. Në tabelën e vizionit do të jetë e nevojshme të shkruani motivimet tuaja dhe mënyrën se si do të dëshironi të lidheni me të tjerët për të arritur harmoni dhe suksese. Këshilla: përpiquni të kapërceni teprimet.

AKREPI

Karakteristikat pozitive: karakter i fortë dhe vullnet i madh, me personalitet të guximshëm, të vetëdijshëm për mjetet tuaja dhe të gatshëm për t’i përdorur ato në momentin e duhur. Karakteristikat negative: mister i tepruar. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të kapërceni mungesën e besimit tek të tjerët dhe agresionin, i cili ngadalëson afirmimin tuaj. Në tabelën e vizionit do t’ju duhet të përfytyroni një botë më pak shkatërruese dhe të shkruani shënime që eliminojnë temperamentin tuaj të errët. Këshilla: qetësoni kureshtjen.

SHIGJETARI

Karakteristikat pozitive: predispozicioni për besim dhe dashamirësi, prirje për të qenë të sinqertë me idealet fisnike, por mbi të gjitha në nevojë për horizonte të largëta. Karakteristikat negative: një nevojë e madhe për siguri. Për të zbatuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të pranoni mundësinë për t’u marrë me gjëra që nuk i dini dhe që shpesh i shmangni për të shmangur marrjen e rreziqeve. Në tabelën e vizionit do të jetë e nevojshme të përqendroheni jo vetëm te suksesi, por edhe te marrëdhëniet ndërpersonale, duke fituar gjykimin tuaj. Këshillë: harmonizoni ndryshimet e humorit.

BRICJAPI

Karakteristikat pozitive: durim, këmbëngulje. Karakteristikat negative: pesimizmi, natyra juaj ju çon drejt nevojës për qëllime të sakta, të planifikuara në çdo detaj të vogël. Për të realizuar ligjin e tërheqjes ju duhet të kuptoni se nga gabimet mësoni të rriteni, ato lejojnë përmes përvojës së tyre të jetuar. Në tabelën e vizionit do t’ju duhet të dëshironi një shpejtësi më të madhe realizimi dhe nëpërmjet vlerave tuaja njerëzore do të arrini sukses në atë që dëshironi. Këshilla: punoni me mosbesimin.

UJORI

Karakteristikat pozitive: dhënia totale ndaj të tjerëve, dashuria për të afërmin. Karakteristikat negative: një nevojë e madhe për pavarësi e kombinuar me një tërheqje të madhe drejt të pazakontës, por elementi më i rëndësishëm është nevoja juaj për liri. Për të realizuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të kapërceni natyrën tuaj duke u prirur të largoni ata që nuk ju pëlqejnë, është gjithashtu i nevojshëm një krahasim me ta. Në tabelën e vizionit, për t’u rritur dhe për të arritur më lehtë idealet tuaja, nuk do t’ju duhet të shkruani gjëra utopike, por reale dhe të arritshme. Këshilla: jini më të ndezur.

PESHQIT

Karakteristikat pozitive: një ndjeshmëri dhe delikatesë e madhe. Karakteristikat negative: frika shpesh mund t’ju bllokojë në rrugën tuaj, shmangni njerëzit që kanë shumë pushtet mbi ju, por gjithashtu rrethohuni me shumë njerëz pozitivë dhe optimistë. Për të zbatuar ligjin e tërheqjes do t’ju duhet të luftoni pasigurinë dhe frikën tuaj se mos nuk jeni në lartësinë e detyrës. Në tabelën e vizionit, shkruani me saktësi të saktë se cilat janë fantazitë dhe dëshirat tuaja, duke shmangur të menduarit shumë ose duke e bllokuar veten me dembelizmin tuaj. Këshilla: përpiquni të kapërceni prirjen tuaj për të kritikuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat