Rrëfehet 51-vjeçari: Nuk po e kënaq gruan në seks, pa u eksituar përmes ...

Life style

Rrëfehet 51-vjeçari: Nuk po e kënaq gruan në seks, pa u eksituar përmes ...

Nga: Bota sot Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një burrë 51-vjeçar, ka rrëfyer se nuk po arrin të bëjë seks me gruan e tij, pa u eksituar përmes pornografisë.

Ai ka thënë për “The Sun” se edhe pse e dashuron gruan e tij sikur në ditën e martesës, ai nuk po mund ta kënaq atë në shtrat, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë:

Unë e dua gruan time të bukur, por kam nevojë për pornografi për t'u eksituar

E dashur psikologe: Gruaja ime është ende e bukur si kur u martova me të 20 vjet më parë dhe e dua shumë.

Problemi im është në dhomën e gjumit - ajo nuk më ngjall më dhe më duhet të imagjinoj disa skena pornografike për t'u ndezur.

Unë jam 51-vjeçar dhe ajo 48-vjeçare. Ajo nuk është aq e interesuar për seksin dhe gjithmonë duhet të nxitet nga unë.

Ajo fatmirësisht do të më kënaqë, por përsëri kjo ndodh vetëm nëse e kërkoj.

Unë kam filluar të stresohem shumë përpara seksit.

Unë shqetësohem se nuk mund ta kënaq atë. Kjo në vetvete me të vërtetë e lodh atë.

Si mund të rilidhem me të? Ndjehem sikur jemi në rrugë krejtësisht të ndryshme për momentin.

Përgjigjja e psikologes:

Ju jeni kapur në një rreth vicioz të përdorimit të stimulimeve më ekstreme për të arritur ereksionin.

Fatkeqësisht, mbështetja në pornografi dhe skenarë ekstremë mund të zbehë përgjigjet seksuale në jetën reale.

Vetë ankthi mund të shkaktojë mosfunksionim erektil dhe gjithashtu ka të ngjarë të stresojë gruan tuaj.

Lajmi i mirë është se ka shumë trajtime efektive – duke përfshirë terapinë mjekësore dhe të sjelljes që mund të ndihmojnë në situata si kjo.

Përpiquni të hiqni seksin nga agjenda për një kohë dhe përqendrohuni në njohjen e trupit të njëri-tjetrit përsëri.

Disa terapi seksuale gjithashtu mund të jenë shumë të dobishme. Po e bashkangjes edhe paketën time të mbështetjes “Si funksionon terapia seksuale” për ju./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat